Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Hiç Akıllanmayacak mısınız?


Mart 2015 - 172.Sayı
Bu makale 2015-03-31 12:49:49 eklenmiş ve 773 kez görüntülenmiştir.
Necmi HİLALOĞLU

   Bir Kalkışma denemesi daha yaşadık Berkin Elvan’ın ölüm yıldönümünde! Aslında çıplak bir gözle bakınca çok küçük yaşta ki bir gencin Polis Müdahalesi yapılırken ölmesinden mülhemle ölüm yıldönümünün hatırlanması aslında ne kadar masum gözüken bir şey değil mi? Ne yazık ki işte öyle olmuyor! 

   Ben burada ölüm yıldönümü olan Berkin çocuğun, gencin o hengâmeye neden gitti? elinde sapan taşı var mı yok mu? onun üstünde de durmayacağım! Hatta daha da ileri gideyim; neden Burakcan’ a veya Yasin Börü adlı 16 yaşında ki gence yapılan suikastları veya çapulcu cinayetlerini de anmıyorsunuz yıldönümlerinde demeyeceğim... 

   Zira Herkes Ölüsüne Ağlar! 

   Benim burada üzerinde durmak istediğim konu şu; diyelim ki Berkin evladımız tamamen masum, ekmek almaya gitmiş ve Polis keyif için öldürmüş bu evladımızı… Allah ailesine sabır versin… Acılarını paylaşıyorum Taziyelerimi tekrar arz ediyorum. 

   Neden bu olayı bu acıyı halen diri tutmak istiyorsunuz… Ya da tutmak istediniz hadi… Anlıyorum… 

   Neden bunu edepli mütevazı ve Anadolu Halkının acısını yaşamakta ki geleneğine uygun olarak sürdürmüyorsunuz...

   Hayatı Kilitlemek de ne demek? Siz kimin hayatını hangi ülkenin milletin veya Halkların temel haklarını engelliyorsunuz? Siz kimsiniz Kuzum? Ve bu Vesayet hakkınızı kimden nereden alıyorsunuz? Bakın size insan olun da sadece Berkin e değil Yasin e de yas tutun demiyorum… 


   Sizin normal insanlar olmadığınızı biliyorum… Bu toplumun en dip en aşağı en çukur kesiminin sizler olduğunuzu biliyoruz. Çok görmüyorum bu Vandallığınızı, Pespayeliğinizi... 


   Uzatmayayım net olarak soruyorum; hayatı kilitlediğiniz an da sizlerin de bu hayat içerisin de olduğunuzu ve sizin de hayatınızın kilitleneceğini unutuyor musunuz? Sizin hayatı kilitleme iradenizin çok daha fazlasının bu devlet ve millet de olduğundan nasıl emin olmazsınız? Bunu bozma ve sizi bu yaptığınız Vandallığın kargaşasında boğmayacağınızdan bu kez emin misiniz?

  Türk Milletini her zaman Gezi Vandallığı esnasındaki kadar karşınızda mülayim ve Naif halde bulabileceğinizden emin misiniz? 

   Ya da şöyle desem; Milli İradenin Liderinin 1. Gezi VANDALLIĞINDA İŞARET ETTİĞİ GİBİ '' ev de ki % 50 yi zorla ev de yine tutulabileceğini mi zannediyorsunuz? İç Güvenlik Yasasının bu kez Bir Balyoz veya Demir Topuz gibi tepenize inemeyeceğinden ne kadar eminsiniz?

 1 Haziran 2013 de ki gibi bir Devlet veya Millet le karşılaşmayacağınızı bilmez misiniz? Sizi sokağa çağıran ve HAYATI KİLİTLEYİN diye suç a teşvik eden sanatçı müsveddelerinin sizi kurtarabileceğini mi zannediyorsunuz? Ne kadar da kıt düşünüyorsunuz? Hiç akıllanmayacak mısınız?

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ