Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Dikkat Motta Var, Penaltı Çıkabiilir !!!


Şubat 2015 - 171.Sayı
Bu makale 2015-03-03 11:15:43 eklenmiş ve 762 kez görüntülenmiştir.
Mehmet ELİFOĞLU

Beşiktaşımız doludizgin yoluna devam ediyor. İlgi çekici olmayan Türkiye kupası macerası erken kapansa da, bu Beşiktaş için bir handikap değil. Son yıllarda Türkiye Kupası, cazibesini kaybetti. Belki de Fenerbahçe' nin kupayı yaklaşık 30 yıl sonra almasıyla bu ilgi bitti. Neyse, bu işin şakası. Bilic, kupa maçına yedeklerle çıkınca,  zaten elenmeyi göze aldığını gördük. Beşiktaş için üç cephede olmak, ligde yorgunluklara gebeydi. Gönül isterdi ki kupada da devam etsin ama olmadı. Ligdeki Bursaspor maçı Beşiktaş'ın kaderini çizecek maçlardan  biriydi. Beşiktaş bu önemli maçı, Bursaspor' un agresif ve istekli oyununa karşı Demba Ba, Sosa ve Gökhan  önderliğinde uzatmada gelen golle kazanmasını bildi. 


Yazımı yazmak için Liverpool maçını beklemiştim. İngiltere'de Beşiktaş yine bu sene Avrupa'da oynadığı diğer maçlar gibi onurlu, cesur bir futbol oynadı. Karşılıklı ataklarla berabere bitireceğimiz maçı Motta yüzünden, penaltı sonrası 1-0 kaybettik. Daha önce de birçok yazımda Beşiktaş' ın acil ihtiyacı sağbek değil, solbektir demiştim. Bu maçtada herkes bunu görmüştür. Motta' nın sayısız yaptığı hatalardan sadece biriydi. Bu tip penaltıları ve pozisyon olmadan rakibe pozisyon ikramları çok oldu artık Motta' nın. 

Beşiktaş' a değil Türkiye' ye gelmiş en kötü yabancılardan biri. Çok yetersiz ve herşeyden önce oyun zekası neredeyse sıfıra yakın! Maalesef tarihi skandal bir transfer olarak anılacak. İstanbul' daki maçta her sonuç olabilir. Sadece Liverpool' un maçı alma olasılığı çok zayıf. Turu atlar mıyız? Göreceğiz inşallah. Sakin oynayıp, hataları asgariye indiren bir Beşiktaş, Liverpool' a top göstermez İstanbul' da. Olcay' da ısrar eden, takımı eksik bırakan, cesur oynatmayan Bilic, tarihin en kötü solbeki, saatli bomba misali sahada olan Motta' nın hataları bile İngilizleri kurtaracağını sanmıyorum. UEFA Kupası’ndan da atılacak havlu Beşiktaş'ı moralsiz bırakır. Elbette bir sonu olacak. İnşallah Karakartalımız baharı görür. Bilic cesur olacak, hatalarında ısrar etmeyecek. 


Olcay'ın da ayrıcalığı olmayacak! Her maçta saç baş yolduran Olcay yüzünden Kerim az süre alıyor. Seneye inşallah çok iyi bir sağ, bir solbek, bir libero bir de kanat oyuncusu transfer eder. Bu arada  Beşiktaş taraftarı İngiltere'de bile rakibi susturdu, bu da  Anfield Road'un gördüğü en iyi deplasman seyircisi yaptı bizleri. 

Tebrikler Beşiktaş.


Baki Hüdaya emanet olun. 

(Motta'dan uzak durun, çok pis penaltı yaptırır)


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ