Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Galatasaray Tam Yol İleri


Şubat 2015 - 171.Sayı
Bu makale 2015-03-03 11:14:14 eklenmiş ve 915 kez görüntülenmiştir.
H. Tanju OKTAY

Yazımı yazmaya başladığımda  Sivas-Galatasaray maçı Galatasaray’ın 3-2 üstünlüğü ile tamamlanmıs ve Galatasaray  21.haftada maç fazlasıyla lider konumuna gelmişti. Galatasaray zorlu bir deplasmanıda geride bırakarak yoluna devam etti. Daha önceki yazılarımda Galatasaray’ın bu sezon sonunda şampiyon olmasının yüksek ihtimal olduğunu söylemiştim. Şu bir gerçek ki gerek Fenerbahçe gerekse Beşiktaş sahip oldukları kadrolarla şampiyonluk yarışını sonuna kadar götürebilecek  diğer takımlar. Galatasaray çok etkili olamasa da sonuca gitmesini bildi. Sakat oyuncuların yerine oynayan oyuncular görevlerini yerine getirdiler.


Hamza Hamzaoğlu’nun teknik direktörlüğe gelmesiyle ivme yakalayan Galatasaray son on maçta sekizinci galibiyetini aldı. Sezon ortasında oyuncu almayan yönetim bence doğru bir iş yapmıştır. Çünkü Galatasaray’ın elinde geniş ve kaliteli kadrosu vardır. Bu kadro iyi bir teknik direktörün elinde şampiyon olabilmesi için yeterli bir kadrodur. Hamza Hamzaoğlu da şu ana  kadar ki performansıyla şapiyonluğu yakalayabilecek bir kapasiteye sahip olabileceğini göstermiştir. Galatasaray da kısa vadede herşey iyi gözükürken orta ve uzun vadede aynı şeyi söylemek mümkün değil. Yüksek borç miktarı, camia içersindeki çatlaklar, liselilerin lisesiz ayırımı yapmaları, maddi gelir getirebilecek projelerin azlığı kulübün yapısal problemleri arasında. 


Geçici başkan Yarsuvatın gündem oluşturacak açıklamaları dikkat çekici oluyor. Gerek Aziz Yıldırım lehine yapılan açıklamalar, Işın Çelibi hakkında yapılan gerçek Galatasaraylı değil açıklaması dikkat çeken açıklamalardan bazıları. Yarsuvat bu çıkışları neden yapıyor neye hizmet ediyor kimse tam olarak bilemiyor. Mutlaka kendine göre bir hesabı vardır ancak bu açıklamaların Galatasaray’a ne getireceği zamanla anlaşılacak. 


Galatasaray’ın önünde iki önemli kongre var. Bunlardan birincisi mali kongre. Mali kongre çok hararetli geçiçeğe benziyor. Yüksek borç altındaki Galatasaray yönetiminin ibra edilip edilmeyeceği belli olacak. Bugünlerde konuşulan konulardan bir taneside Galatasaray hisse satışı yapıp yapmayacağı. Yönetim elindeki hisseleri satıp para kaynağı oluşturmak isterken, eski yöneticilerden bazıları hisse değerleri çok düşük olduğu için bu satışa karşı. Galatasaray da mali anlamda ciddi tartışmalar var. Belli bir kesim geçmiş dönemlerde bütçenin kayba uğratıldığını, paraların birilerinin cebine akıtıldığını idda ediyor. Diğer traftanda Aysal’ın tekrardan başkanlığa aday olacağı söyleniyor. Önümüzdeki günler tüm bu soruların cevabını verecek. Ancak biz biliyoruz ki Galatasaray’daki yapısal sorunlar çözülmedikçe problemler devam edecek.


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ