Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Futbolda Sezon Arasının Ardından ...


Ocak 2015 - 170. Sayı
Bu makale 2015-01-28 13:57:03 eklenmiş ve 826 kez görüntülenmiştir.
Mehmet ELİFOĞLU

Sezonun ikinci dönemi, ilk dönemi gibi federasyon ve hakemlerin kararlarının konuşulmadığı hayırlı bir dönem olması dileğiyle herkese merhaba diyorum.

 

Ligimizin ilk devresi her zamanki gibi skandal futbol dışı etkiler, seyircisiz stadyumlarla tamamlandı. Seyirci artık güzel futbol seyretmek istiyor; temiz bir lig istiyor. Ülkede futbolun itibarı kalmayınca, ilgi de kalmadı. Passolig geldi, ilgi bitti lafı tamamen palavra. İlginin Passoligle alakası yok. Herkesin nerede oturduğunun belli olması ancak sahaya farklı amaçlarla gelenleri rahatsız eder. Parası da 5 TL ve kulüpler onu bile geri veriyor. Yani konu  para değil. Sıkıntı bedava bilet alamamak ve sahada dilediğini yapamamak.

 

Beşiktaş maçlarını stad bile diyemeyeceğim Olimpiyat' ta yapınca, seyirci neredeyse yok; Ankara ve Konya' da yapınca stad tamamen dolu... Demek ki passolig değil engel. Yönetimin yanlış stad seçimi Beşiktaş'a hem maddi hem de puan olarak negatif yansıdı. O statta başarısız olacağı herkese malum olsa da, yönetim bu konuda çare üretemeyip bence aciz kalmış ve 12 puan gitmiştir. 

 

Takıma gelelim. Çok kaliteli oyuncularımız olduğu gibi, bence birinci ligde oynar mı diyeceğimiz oyuncular da mevcut. En son Adanademirspor maçında sol kanatta Uğur ve İsmail, ikinci lig ekibi karşısında bile aciz kaldılar. Karşılarına kim gelse güle oynaya geçti, gitti. Sol kanat felç oldu. Oradaki Motta bile yetersiz. Ben israr ediyorum, Beşiktaş' ın ilk ihtiyacı şu anda sol bektir. Serdar, sağda elinden geleni yapıp, idare eder duruma geldi. Yeterli mi ? Tatmin etmiyor ama çok da kötü değil. Bence Uğur Boral ve İsmail Köybaşı çok yetersiz. İsmail'i seyredince sanki 40 yaşında emekli bir oyuncu görüyorum. 

 

Başakşehir, Bursaspor gibi takımlara verseniz bence almazlar. Önlerinde Olcay çok etkisiz. Yeni transferler Opare, Miloseviç bence yerinde ve de yaş itibarı ile çok isabetli transferler. Fakat bu, başarı için yetmez.Takımın en iyi adamı Atiba ile sözleşme yenilenmemesi ise tek kelime ile iş bilmezlik. Atiba' nın olmadığı maçlarda takım hep tökezledi. Orta sahaya gelmiş geçmiş en faydalı transfer elimizden kaçıyor, yazık. Takımda yetenekli oyuncu sayısı az. Gökhan, Demba Ba, Sosa, Oğuzhan, Atiba dışında maça etki edecek oyuncu yok. Genç Atınç çok iyi, ısrar edilirse Beşiktaş o bölgede 10 yılını bu çocukla doldurur. Bilic derbi kazanamadı, kazanamaz da. Çünkü atak futbol oynatmayacak kadar korkak davranıyor. Taraftar karakterini sevse de, özü iyi de olsa çapı yetersiz bence. 

Beşiktaş' ın hocası olamaz şu anda. Anadolu takımı çalıştırır gibi düşünüyor. Çok kötü Galatasaray' a bile baskı kurmaya korkup sahasına kapanan bir hocadan bahsediyoruz; üstelik kendi sahasında... Oysa Beşiktaş defans yapamayan bir takım. Hücum gücü ise yüksek, ayağa hızlı top yapan bir takım. Beşiktaş için tek reçete: 'En iyi defans hücumdur !' olmalı .Saldırmadan Kartal olunmuyor. Bilic, inşallah çapını geliştirip bunları anlarsın bir gün. Mustafa Pektemek kardeşim, ailecek tanıdığım birisi. Karakteri 10 numara bir insan. Pırlanta adeta. Muhakkak kalbinin sesini dinleyip Beşiktaş' ta kalacaktır. Şimdilik Beşiktaş' ta gelişmeler bunlar. Baki Hüda' ya emanet olun

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ