Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Çığlık Mazlumdan Geliyorsa, Alem Sağır Kesiliyor…


Ocak 2015 - 170. Sayı
Bu makale 2015-01-28 10:51:28 eklenmiş ve 867 kez görüntülenmiştir.
İlhan BARAN

Bizim Evcilleştirmiş Acılarımız var.

Eskiden “Çığlık Kürtçe olunca, Âlem sağır oluyor” derdim, lakin artık şunu fark ettim ki çığlık mazlumdan geliyorsa âlem sağır kesiliyor. Hele hele bu çığlığın sahibi bir de Müslüman ise dünyanın vicdanı buz kesiyor. 


Fransa da yaşanan ve insan vicdanının elbette reddedeceği bir eylemde 12 insanın katledilmesi olayı elbette istenmeyecek ve üzüntü vericidir. Ama kabul edilmesi zor olan şeylerden biride bu eylem sonrası dünya liderle

rinin gidip Paris de kol kola yürüyüş yapmaları olmuştur. “Madem İnsan ölümlerinden bu denli rahatsız oluyorsunuz, Irak da 1 milyon, Suriye de 300 bin, Filistin de yakın zamanda 2 bin insan katledildi, O zaman aklınız, vicdanınız, Ruhunuz neredeydi” diye sorarlar adama. Daha acıları taze olan ve akıllara durgunluk veren bir katliamın yaşandığı Pakistan da 140 öğrenci kadın çocuk aşırı dinci teröristler tarafından katledildi. O malum dergi de ve o derginin Çanakçılığını yapan Cumhuriyet gazetesinde tek laf edilmedi. Hiçbir Avrupa ülkesinden bir kınama yada taziye mesajı gelmedi. Peki ölen insanların önemsenmesi için illa Avrupalı Hristiyan yada Musevi olması mı gerekiyor?


Bu acıları, hem bu ülkenin insanı ve hem de Müslüman olan Sayın Başbakanın da, o gereksiz ve kışkırtıcı yürüyüşe katılması, bana göre vicdanlarda infial yaratmıştır. Gerçi Sayın Başbakan “Dünya barışı için” orada olduğunu beyan olduğunu belirtmişti ama yine de o şuursuz ve jakoben anlayışın organize ettiği bu mide bulandırıcı görüntüde olması hoş değildi.


Ki bu olayın failinin yakalanarak sorgulanabilme imkanı varken yakın mesafeden defalarca ateş edilerek öldürülmesinin de arkasında başka niyetlerle organize edilmiş bir komplonun olma olasılığı da hayli yüksek.


Tüm bu yaşananlar bir yana da beni asıl rahatsız eden konu, Cumhuriyet gazetesinin inançlı insanları tahrik etmek adına, o malum derginin sayfalarını yayımlaması tamamen faşizanca ve gayri ahlaki olmuştur. Bu durumdan da anlaşıldığı gibi bu gazete asla bir basın gurubu değil, Ortadoğu ve ülkemiz üzerinde yapılan menfur hesapların aşağılık bir parçasıdır. Ve bu kirli oyuna karşın, tüm inançlı insanlar adına şunu söyleyebilirim ki “Herkesin bir hesabı varsa Allahın da bir hesabı var”


Neyse bu yaşanan olaylardan sonra umarım, ülkemizde de ölümleri protesto etmek için sokakta yürümek isteyenlere de müsaade edileceği ve gaz sıkmadan coplamadan demokratik tepkilerinin gösterileceği bir süreç başlar ve hatta kasten insan katliamlarının olmadığı bir gelecek dünyayı da ülkemizi de kapsar. 


Temennilerim fazla iyimser oldu belki ama İnancımıza, Kutsalımıza ve değerlerimize bu denli açık hakaret ve saldırının yaşandığı bir dönemde, 1.6 Milyarlık Müslüman nüfusun sessiz kalmasını ve tepki vermemesini beklemek olsa olsa ahmaklıktır. Bu konuda da söylenecek en güzel laf sanırım atalarımız tarafından çeşit çeşit söylenmiş. “ Hamama giren terler, Yazın yediğin hurmalar ………” gibi. Vesselam

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ