Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Galatasaray’ da Hamza Hamzaoğlu Dönemi


Aralık 2014 - 169. Sayı
Bu makale 2014-12-30 16:47:42 eklenmiş ve 4042 kez görüntülenmiştir.
H. Tanju OKTAY

Galatasaray’da gün geçmiyor ki bir değişiklik olmasın. Sezon başlarken Mancini’nin yerine Prandelli’nin getirilmesi, Aysa’lın görevi bırakması ve Yarsuvat’ın yerine başkan seçilmesi, futbolda işler iyi gitmeyince  Prandelli’nin gönderilip yerine Hamza Hamzaoğlu’nun getirilmesi. Evet çok kısa bir period içinde Galatasaray bu değişiklikleri yaşadı. Fatih Terim’in gönderilmesi ile başlayan bu çalkantılı süreç hala devam ediyor. Tabii ki bir kulüp için asli olan en önemli unsur başkan. İyi istikrarlı bir başkan kulübünü başarıya götürebilir. Ondan sonraki unsur teknik direktörler ve futbolcular. 


Sezon başında yaptığı transferlerle kadrosunu daha da güçlendiren Galatasaray ne yazık ki Prandelli döneminde beklenen başarıyı gösteremedi. Kapasitesinin çok altında isteksiz ruhsuz futbol oynadı. Beklenmedik derecede çok gol yedi. Nihayetinde Şampiyonlar Liginde en fazla gol yiyen Türk takımı olarak bir puanla grubu sonuncu tamamladı. Daha önce Fenerbahçe sıfır puan alarak en kötü performansı göstermişti. Sezon başından beri olan süreçte Prandelli’nin teknik yönetimi büyük eleştiri almış  adeta gönderilmesi ayyuka çıkan teknik adam maalesef çok geç gönderilmiştir. Sonuçta Şampiyonlar Ligi kaybedildiği gibi UEFA da yola dahi devam edilememiştir. Lig için şans hala devam etmekte ve ligde 2. Sırada bulunmaktadır. 


Peki Hamza Hamzaoğlu Galatasaray’a ne verebilir?  2007’de Rizespor da başlayan ve de Akhisarspor da kariyeri tavan yapan Hamzaoğlu elde ettiği beğeniyle Fatih Terim’in yardımcısı olarak Milli Takıma kadar yükseldi. Oradan da Galatasaray ‘a geldi. Bu noktada Fatih Terim’in etkisi var mı yok mu bilemiyoruz ama kendisinin Terim’e yakın bir insan olduğunu herkes biliyor. Hamzaoğlu’nun oynattığı 3 karşılaşmada takıma bir ruh ve özgüven sağladığı gözüküyor. Koşmayan ruhunu kaybetmiş futbolcular adeta üzerlerindeki ölü toprağını atmışçasına gayretli bir şekilde top oynuyorlar. Galatasaray’ın elinde  yaklaşık kırkbir futbolcu var. Bunların bir kısmı kiralık bir kısmı takımda. Bu futbolcuların bir bölümü devre arasında satılarak ekonomik zorluk içindeki kulübe nefes aldırılacak. Ben iddaa ediyorum ki Galatasaray ‘ın  elindeki kadro Türkiye’nin en iyi kadrosu. Eğer bu kadro iyi kullanılabilirse Galatasaray ‘ın 4. Yıldızı takması kaçınılmaz olur.  Sezon sonunda gelebilecek bir şampiyonluk son iki senede yaşadığı olumsuz sürecin üzerine su serpmiş  olur ve şampiyonlar liginde tekrardan mücadelesine devam eder. Tabii bu noktada takımın birliği ve bütünlüğü yönetimin ve taraftarın desteği önemli rol oynayacaktır. 


Bir parantezde Galatasaray  taraftarı için açmak istiyorum. Arsenal maçında takımı farklı  mağlupken bile hiç susmadan takımlarını destekleyen taraftara teşekkür etmek istiyorum. Gerçekten de Galatasaray taraftarına kendi futbolcusunu yuhalamak değil takımını her halükarda desteklemek yakışıyor.

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ