Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Ülkem de Futbol ve Beşiktaş


Eylül - 20014 - 166 Sayı
Bu makale 2014-09-24 15:34:13 eklenmiş ve 968 kez görüntülenmiştir.
Mehmet ELİFOĞLU

Ülkemde herşey güzel gidiyor. Önce dış mihraklı gezi provokasyonu savuşturuluyor. Sonrasında 17 Aralık ikinci gizli darbe planı bertaraf ediliyor. Paralel örgüt yapılanması yavaş yavaş parçalanıyor. Halkımız istikrarı destekleyip 'Yeni Türkiye ' diyor. İlk halkın seçtiği Reisi Cumhur, bu kadar büyük bir sevgi ve destekle hak ettiği makama geliyor. Türkiye ekonomi başta olmak üzere, açılım, yeniliklerle canlanmaya devam ediyor. Yeni hükümet eskisi gibi güçlü, güven veriyor...


Gel gelelim ülkemin sporuna, can çekişiyor. Kurtuluş Savaşı’ndaki imkanlarla yapılsa bu durumda olmazdı belki ! Bu kadar güzellikler arasında bu kadar çirkinlik nasıl yer ediyor bunu spordan sorumlu Sayın Bakana sormak lazım !


Futbolda yeni stadlar açılıyor ama zeminlere bak patates tarlası! Yazıklar olsun, koca bir rezillik. Beşiktaş ilk hafta Mersin deplasmanında sahada değil futbol oynamak, güneşlenmek bile tehlikeli, yürürken ayağını kırabilirsin! Rıza hoca bile başka sahada oynayalım diyor, TFF orada oynatıyor. Bu hafta Mersin'in maçı orada oynanmayacak ve komşu illerden birine alınmış. Beşiktaş olunca oynatıyor federasyon. Göcek denen Galatasaray formalı onlarca resmi internette dolaşan arkadaşı da Beşiktaş'ın ikinci maçına veriyor bu MHK(Zekeriya Alp). Sonuçta verilmeyen iki penaltı, verilmeyen iki kırmızı kart, skandallar v.s ...


Süper Kupa finali, Türkiye'nin büyüklerinden FB ve GS oynuyor. Sahada iki oyuncu var ki biri Melo diğeri Volkan, adamlar hep ortamı geriyor, rakiple oynuyor. Sonunda kıyametler kopuyor, bildiğiniz olaylar Volkan'ın demeçleri, hareketleri, Melo'nun hareketleri, tweetleri ! İşin daha da kötüsü kulüplerinin sahip çıkmaları. Kimse kusura bakmasın. Beşiktaşlı duruşu derken boşuna demiyoruz. Beşiktaş Nouma'yı yolladığında en iyi zamanıydı. Önce ahlak dedik ve gönderildi. Diğer kulüpler ise sahipleniyor! Bunu anlamak mümkün değil. Beşiktaş, Fenerbahçe seyircisi özel turnuvada yanyana maç seyrediyor, olay yok. İnanılmaz görüntüler. On gün sonra ki kupa maçında Fenerli, Galatasaraylı birbirini boğacak, sahada olmayan madde yok ! At sahibine göre kişnermiş arkadaş.


Bederasyon başkanı Beşiktaş'ı uçuruma atan, hiçbir sporseverin destek vermediği birisi Demirören. Beşiktaş'tan göndermek için yıllarca bağırdık durduk. Şükür kurtulduk derken Türk Futbolunun başına geçti! E geçmiş olsun milletime. İki yıldır şike ile çalkalanan kalitesi düşük bir lig. İlgi yok, sahada hakem hatalarından, tribünde anarşiden geçilmiyor. Başın neyse gerisi de odur dememişler mi? Gözünaydın TFF, Türkiye şu ismini bile az duyduğumuz, ligindeki takımlarının bir kişinin bile bilmediği İzlanda'nın averaj takımı olduk. Dünya klasmanında altı sıra daha düştük, 38. yiz. İzlanda bile 34.ü’! Daha ne olacaktı? Bu arada Malta'dan iyiymişiz şükürler olsun :) Ülkemde, basketbol, futbol, atletiz, su sporları v.s her şey tepetaklak ! Tesisleşme süper, icraat sıfır ! Stad var zemin yok, seyirci yok. Sayın Bakanın artık müdahale etme zamanı geldi de geçiyor. Sadece ata sporu Güreş Hamza Yerlikaya ile olumlu hava yakaladı, o kadar. Bunca gelişimin yaşandığı ülkemde böyle bir spor ortamı midemi bulandırıyor. Artık Alman ligi, İspanya ligi seyredip futboldan keyif almaya çalışıyoruz.


Gelelim Beşiktaş'a. Beşiktaş Biliç gibi çapı düşük bir hocanın elinde tırmalayıp duruyor. Futbolcular iyi niyeti ve olan becerileri ile mücadele ediyor. Biliç'in skandal hataları ile önce Arsenal elden kaçıyor sonra da ilk defa Avrupa'da oynayan Asteras Tripolis'e İstanbul'da puan hediye ediyordu. Oysa bu takım UEFA Ligi’nin favorilerindendi. Favori 5-0 alacağı maçı berabere bitiriyordu. Sanki elindeki kadro Real Madirid sanan Biliç, Demba Ba’yı yanında oturtuyor, sahada hiçbir katkısı olmayan Olcay'a sabrediyor, Necip'i sağ bek yapmaya, titrek futbol oynayan Sivok'u da takımın göbeğine yerleştiriyordu. Bu Olcay gerçekten çok kötü bir halde, öyle kötü ki, mili takıma gidiyor :) Dünya'da klasmanda 38. olan takıma! Sosa girdikten sonra 3-4 pozisyon hazırlıyor, bunlar da becerisi az olan Cenk ve Olcay'a gelince heba oluyor. Neden böyle bir oyuncuya daha fazla süre vermiyorsun? Ba neden kenarda? Bu iki soru bile Biliç'e yeter. Beşiktaş'ın kadro yapısı sağ bek bölgesi hariç yeterli. Sadece el freni hoca, Olcay, Veli, Cenk, Sivok kadroda olmamalı. Cenk yedek kalabilir ama ilk onbirde oynayamaz! Bunu Biliç iş işten geçtiğinde anlayacak. Feyenord deplasmanında yaşadıkılarım bundan sonraki köşemde olacak kısmetse. 


Baki Hüdaya emanet olun,

sağlıcakla kalın.


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ