Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

İstanbul'u kapatalım şovunun altından 600 milyon TL borç çıktı

CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yönetimi, Kovid-19 pandemisini gerekçe göstererek, İBB Meclisi'nden oybirliği ile 600 milyon TL daha borçlanma yetkisi aldı.
Bu haber 2020-11-19 09:46:15 eklenmiş ve 1238 kez görüntülenmiştir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) meclisi Kasım ayı toplantıları 4'üncü bileşimi Koronavirüs tedbirleri kapsamında Yenikapı'daki Avrasya Gösteri Merkezi'nde İBB Meclisi 1'inci Başkanvekili Zeynel Abidin Okul başkanlığında toplandı.

Toplantıda İBB yönetimi tekrar borçlanma talebinde bulundu. İBB yönetimi Kovid-19 pandemisi nedeniyle gelirlerinde düşüş olduğunu ve 2020 bütçesini karşılayamadıklarını gerekçe göstererek 1 milyar 900 milyon TL iç borçlanma talep etti. İBB Meclisi ise istenilen borç miktarına karşı, yasada belirtildiği sınır ve İBB'nin kalan borçlanma yetkisi miktarında, İBB'nin acil ihtiyaçlarını karşılaması ve bozulan nakit akışının iyileştirilmesi amacıyla 300 milyon TL iç borçlanmayı uygun gördü.

İBB yönetimi ayrıca Kovid-19 pandemisi gölgesinde yatırımların ve vatandaşa sunulan hizmetlerin kesintisiz devam edebilmesi amacıyla 770 milyon TL ekstra borçlanma istedi. Bu talebe karşılık İBB meclisi, yönetime 300 milyon TL borçlanma yetkisi verdi. İBB yönetimi 2020'nin son aylarında toplamda 600 milyon TL daha borçlanma alarak 1 buçuk yılda 15 milyar TL'ye yakın borçlanma yaptı.

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
11:51 - Vefat Haberi
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 240
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ