Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Erdoğan Kıbrıs’ı ilhak edecek

Rumların Dışişleri Bakanı Christodoulides, “Kıbrıs sorununa bir çözüm bulunmazsa, Erdoğan’ın 2023’e kadar kuzeyi ilhak etmesinden korkmalıyız” dedi.
Bu haber 2020-11-18 10:31:13 eklenmiş ve 1146 kez görüntülenmiştir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kuzey Kıbrıs’ı ziyareti, Güney Kıbrıs Rum Kesimini çok fena korkutmuş... Rum Kesimi Dışişleri Bakanı Nicos Christodoulides, Kıbrıs sorununa bir çözüm bulunmazsa Türkiye’nin adanın kuzeyini birkaç yıl içinde ilhak edebileceğinden korktuğunu söyledi.

KKTC’nin yeni dönemde Türkiye ile olan ilişkilerini kuvvetlendirmesinin endişe verici olduğunu iddia eden Christodoulides, Kıbrıs sorununa bir çözüm bulunmazsa Türkiye’nin kuzeyi 2023 yılına kadar ilhak edebileceğinden endişelenmeleri gerektiğini belirtti.

Irak ve Suriye de hedefte iddiası

Temsilciler Meclisi Finans Komitesi’nde  üyelere seslenen Rum bakan, Türkiye’nin KKTC ile olan yakın ilişkilerinden endişeli olduklarını belirterek, “Ne yazık ki Kıbrıs’ın kuzeyi, Kuzey Suriye’deki bölgeler, Kuzey Irak’taki bölgeler Cumhurbaşkanı Erdoğan için potansiyel hedeflerdir. Bu bizi rahatsız etmesi gereken bir şeydir ve elbette endişeliyiz” derken Erdoğan’ın Osmanlı yaklaşımıyla Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yılı öncesinde bu bölgeleri ilhak edip topraklarını genişletebileceğini iddia etti.

 

Yeniakit

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
11:51 - Vefat Haberi
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 240
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ