Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

İYİ Parti'de FETÖ'cü depremi

Yİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada kendi partisinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun FETÖ ile iltisaklı olduğunu ima etmişti. Büyük ses getiren bu açıklamanın ardından İstanbul'daki 39 ilçe başkanı, Kavuncu'ya destek açıklaması yaparak Ümit Özdağ'ın istifasını istedi.
Bu haber 2020-10-20 09:11:47 eklenmiş ve 7206 kez görüntülenmiştir.

İstanbul'da İyi Partili 39 ilçe başkanı, CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın programında İYİ Parti İstanbul il Başkanı Buğra Kavuncu'nun FETÖ'cü olduğunu iddia eden Ümit Özdağ'ın partiden ihracını talep etti. 39 ilçe başkanının imzasıyla verilen dilekçede "Disiplin hükümlerinin ivedilikle işletilerek partiden ihraç edilmesini saygılarımızla arz ve talep ederiz" denildi. 

39 ilçe başkanının imzası bulunan dilekçede şu ifadeler kullanıldı:

HER ŞARTTA BUĞRA KAVUNCU'NUN ARKASINDAYIZ

"19.10.2020 tarihinde CnnTürk Tarafsız Bölge Programına konuk olan İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın gerçek dışı beyan ve iftiralarını şiddetle kınıyoruz. Kuruluşundan bugüne kadar üyelerimizle birlikte büyük bir emek ve özveri ile bugünlere getirdiğimiz partimizin, İl Başkanımız Sayın Buğra Kavuncu üzerinden asılsız söylem ve iftira kampanyası ile yıpratılmasına artık daha fazla müsaade etmemizin imkanı kalmamıştır. Bu bağlamda bizlerin İl Başkanımız Sayın Satuk Buğra Kavuncu’ya olan inancı güveni ve desteği tamdır.  Her şartta yanında olduğumuzu kamuoyunun bilgisine sunarız."

 

'İYİ PARTİ'NİN ORGANİZE ŞEKİLDE YIPRATILMASINI ÖNLEMEK İÇİN...'

"Aziz milletimizin umudu ve iktidarın tek gerçek alternatifi olan İYİ Parti’nin, organize bir şekilde yıpratılması ve İl Başkanımız Sayın Buğra Kavuncu’nun itibar suikastine uğramasının engellenmesi için, adı geçen şahıs hakkında parti tüzüğümüz gereği disiplin hükümlerinin ivedilikle işletilerek partiden ihraç edilmesini saygılarımızla arz ve talep ederiz."

 

ÜMİT ÖZDAĞ KARGAŞANIN PİMİNİ CNN TÜRK CANLI YAYININDA ÇEKTİ

CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın programına katılan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, partisinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun 'FETÖ'cü' olduğu imasında bulunarak, "FETÖ'cü bir sivil toplum örgütünün eğer başkan yardımcılığını yapıyorsanız, öncesindeki başkan ve sonrasındaki başkan FETÖ'cüyse, bu arada FETÖ'yle ilgili yıllar boyunca bir tane olumlu veya olumsuz açıklamanız yoksa, sosyal medya hesaplarınız bomboşsa, bu şekillendirilmiş demektir. Hayatın normal akışına aykırıdır" dedi.

 

Nethaber

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
11:51 - Vefat Haberi
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ