Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Ekim ayında Türkiye'yi bekleyen büyük müjde

Türkiye gazetesi yazarı ve Nethaber Genel Müdürü Süleyman Özışık konuk olduğu Habertürk canlı yayında gündeme dair ezber bozacak açıklamalarda bulundu.
Bu haber 2020-09-14 08:57:53 eklenmiş ve 344 kez görüntülenmiştir.

Türkiye'nin Karadeniz'in ardından Doğu Akdeniz'de  de büyük bir doğalgaz rezervi müjdesi verebileceğini söyleyen Süleyman Özışık cümlelerine şöyle devam etti:

Oruç Res’in dönme konusu teknik bir arıza da olabilir diplomatik bir konu da. Ya da Oruç Reis beklediğimiz görevi yerine getirmiş ara da vermiş olabilir. Üst kademe insanlar Ekim ayından çok şeyler değişecek diyor. Güvendiğim kaynaklar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın belki bir ay belki de 2-3 hafta içinde yeni ve çok daha büyük müjdelerle kamuoyunun önüne çıkacağını söylüyor. Yeni bir doğalgaz müjdesi ve çok güçlü emareler barındırıyor. 2.2 trilyon metreküp doğalgazın müjdesi her an verilebilir. Hatta İran’ın doğalgazına eşit bir doğalgaza Türkiye’nin ulaştığı söyleniyor. Uluslararası kamuoyunda ülkeler çok büyük savaşlara meydan vermemek için bu rakamları açıklamayabilir. Bu haberi aldığım kaynaklarım sağlam kişiler. Devletin kendi içinde de refleksleri var ne zaman ne kadarı açıklar bilemiyorum.  

Süleyman Özışık Türkiye gazetesindeki köşesinde şu ifadelere yer vermişti:

Dünyada süper güç seviyesine ulaşmamış hiçbir ülke, onlarca ülkenin harala gürele sismik arama yaptığı bir noktada bulduğu petrolün ya da doğalgazın tam miktarını açıklamaz. Diğer devletleri azdırmamak için, kudurtmamak için yapmaz bunu…

Benim bildiğim Erdoğan da hepi topu 7 yıllık doğalgaz rezervine ulaşıldı diye sevinç naraları atmaz, dünyayı ayağa kaldırmaz. Şahsi kanaatimi soracak olursanız, bulduğumuz doğalgaz rezervi açıklanan rakamın çok, çok üzerinde…

Şimdi asıl noktaya geleyim.

Nice zamandır devlet kanadında çok önemli makamlarda olan yöneticiler, detay vermemekle birlikte bir tarihe dikkat çekiyor.

Kime sorsam, “Ekim ayı” diyor ya da “Türkiye’nin çehresi ekim ayından sonra tamamen değişecek” benzeri yorumlar yapıyor.

Şaka değil…

İnanın bunu pek çok kişiden çok umutlu, çok heyecanlı bir şekilde duydum, duyuyorum.

Ekim ayında ne olacağını yapılan bazı açıklamalardan yola çıkarak az çok tahmin edebiliyorum.

Şöyle ki…

Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Bundan sonra Türkiye cari açık değil, cari fazla verecek” demişti. Bunu, Türkiye’yi 7 yıl idare edecek bir doğalgaz rezervine güvenerek söylemiş olamaz di mi?

Gerek ulaştığım kaynaklar gerekse bölgeden gelen bütün sinyaller Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de de istediği sonuca fazlasıyla ulaştığını gösteriyor!

Tam miktarını veremem ama Türkiye’nin yüz yılını, yüz yıllarını kurtaracak kadar rezerve ulaşıldı diyeyim, gerisini siz anlayın.

 

Nethaber

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 237
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ