Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

CHP’li Bolu Belediye Başkanı'ndan koronavirüs hastalarına skandal sözler

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan koronavirüs hastaları hakkında skandal açıklamalar yaptı..
Bu haber 2020-09-12 09:13:48 eklenmiş ve 660 kez görüntülenmiştir.

Bolu’da koronadan hayatını kaybedenlerin hasta veya yaşlılar olduğunu belirten Özcan, “Çoğunluğu bir ayağı çukurda olan insanlardı. Dolayısıyla rakamları abartmaya gerek yok” dedi.

Seçim öncesinde Suriyelilere yönelik nefret söylemi içeren vaatlerde bulunan, seçimler geçtikten sonra da ilk işi mültecilere hizmet veren aşevini kapatan CHP’li Bolu Belediye Başkan Tanju Özcan, bu sefer kan donduran bir açıklama ile gündemde. Bolu’daki yerel basının temsilcileri ile önceki gün bir araya gelen Tanju Özcan, koronavirüs dolayısıyla yakınlarını kaybeden ailelerin acılarını tazeledi.

 

BİR AYAKLARI ÇUKURDA

Gazetecilerin, “Koronavirüsten dolayı hayatını kaybeden insanların defin işlerini mezarlık işleri müdürlüğü yapıyor. Kaç kişi defnedildiğine dair bir rakam paylaşabilir misiniz?” sorusu üzerine Özcan “Son olarak bir rakam alamadım ama herhalde valiliğin mi bir açıklaması vardı? Yerel basında okudum 40 civarında diye. Yani şöyle söyleyeyim ölenlere baktığınızda, büyük bir çoğunluğu başka hastalıktan muzdarip olan, yaşı da oldukça ileri yaşta olan kişiler. Yani ölenlerin çok büyük çoğunluğu bir ayağı çukurda olan insanlardı” diye konuştu.

 

ÖMRÜ BİLE UZATILDI

Koronavirüsten dolayı hayatını kaybeden vatandaşlara “bir ayağı çukurda” diyerek CHP’nin ve Bolu Belediyesi’nin, virüsten dolayı vefat eden insanlara bakışını ortaya çıkaran Özcan, skandal sözlerine şöyle devam etti: “Dolayısıyle bu rakamlara bakıp çok abartmamak, panik yapmak gerekmiyor bana göre. Yani ilk vefat eden teyzemiz 86 yaşında Göynüklü bir teyzemizdi. Zaten çok doğal sebeplerden de hayatını kaybetmek üzereydi. Hatta yoğun bakımda yoğun bir tedavi uygulandı kendisine. Belki ömrü bile bir kaç gün ekstra uzatıldı bu şeyden dolayı” dedi.

 

KRONİK HASTALARI HEDEF ALDI

Özcan, kronik rahatsızlığı olduğu için rapor alan belediye çalışanlarını da hedefine koydu. Özcan, “Belediye çalışanlarının yaklaşık yüzde 20’si, 25’i hiç işe gelmedi 4 ay boyunca. İçlerinde KOAH ve astım hastası olanlara sözüm yok. Belediye çalışanlarının üçte birinde rapor var. Şeker hastalığı birçok insanda var. Şeker hastalığı olan esnaf işine devam ediyor. Ama koronadan dolayı 4 ay işe gelmiyorsun. Yüksek tansiyon mesela. Burada bulunan insanların bile belki yarısında vardır bu. Suistimal edildi” diyerek koronavirüsten dolayı rapor alan belediye çalışanlarını da hedef aldı. 


Nethaber

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 237
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ