Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Dünyanın en büyük yüksek gerilim projesinde Prysmian Group imzası

Kablo sektörünün dünya çapında lideri Prysmian Group, Avrupa’da farklı yerlerde hayata geçirdiği yüksek gerilim denizaltı ve yeraltı kablo bağlantı projeleriyle, enerji iletiminde Avrupa’yı birbirine bağlıyor. Sürdürülebilir enerji iletimi sağlayan Prysmian Group, geçtiğimiz aylarda ihalesini kazandığı Almanya’daki iki kablo koridoru projesine ek olarak, dünyanın en büyük yeraltı kablo projesi olan Almanya SuedLink Koridoru için açılan ihaleyi de kazanarak, toplamda 1,8 milyar Euro değerindeki dünyanın en büyük 3 yeraltı kablo projesiyle, bu alandaki liderliğini pekiştirdi
Bu haber Teknik Elektrik Postası, Teknik Elektirk Postası - 237sında yayınlanmıştır.
Bu haber 2020-08-31 11:46:55 eklenmiş ve 2620 kez görüntülenmiştir.

Enerji ve telekomünikasyon kablo sistemlerinde dünya lideri Prysmian Group, 140 yılı aşan geçmişi süresince dünyanın farklı noktalarında birçok yüksek gerilim projesini hayata geçirdi. Grup, özellikle son yıllarda Avrupa’da gerçekleştirdiği çalışmalarla, anahtar teslim projelerde güvenilir bir iş ortağı olduğunu, teknolojik üstünlüğünü ve üretim kapasitesini ortaya koyuyor. 


1,8 milyar Euro değerinde dünyanın en büyük yeraltı kablo projeleri 

İtalya ve Fransa arasındaki Piedmont-Savoy bağlantısı, İspanya ve Fransa arasındaki INELFE bağlantısı, Fransa ve İngiltere arasındaki Eurotunnel içinden geçen ElecLink projesi ve Belçika ve Almanya arasındaki ALEGrO bağlantısı projelerinden sonra, Prysmian Group yakın zamanda, Almanya’da üç yeni projeye daha imzasını atacak. Grup, Almanya’da hayata geçirilecek olan en uzun HVDC (Yüksek Gerilim Doğru Akım) yeraltı kablo bağlantılarından biri olan SuedOstLink projesi kapsamında TenneT bölgesinde 2GW’lık ve A-Nord projesi kapsamında da Alman Koridorunun kuzeyinin tamamına yayılacak 1GW’lık yeraltı kablo sistemi projesinin tasarımından, üretiminden, döşemesinden, birleştirilmesinden, test edilmesinden ve devreye alınmasından sorumlu olacak. Bu projelere ek olarak, Alman enerji iletim firmaları TransnetBW GmbH ve TenneT’in üstlendiği, dünyada şimdiye kadar tasarlanan en büyük yeraltı kablo projesi olan Almanya SuedLink Koridoru için açılan ihaleyi de kazanan Grup, toplamda 1,8 milyar Euro’yu aşan değere sahip üç Alman DC Koridor projesiyle, enerji iletim projelerinde lider konumda olduğunu ispatlıyor.


“Türk Prysmian Kablo da yüksek gerilim projelerine odaklı çalışıyor”

Türk Prysmian Kablo’nun CEO’su Cinzia Farisè, Prysmian Group’un bu başarısı ile ilgili şunları söyledi: “Grubumuzun başarılarını gururla takip ediyoruz. Grubumuzun özellikle, yakın zamanda Almanya’da gerçekleştirilecek SuedOstLink, A-Nord ve SuedLink projeleri ile düşük karbon ekonomisine olan geçiş sürecinde alacağı stratejik rol ve enerji geçişinin daha akıllı, daha güvenilir ve daha sürdürülebilir çözümlerle ileriye taşınmasına vereceği desteği heyecanla takip edeceğiz. Bu projelerin, her ne kadar bizim finansal sonuçlarımız üzerinde direk bir etkisi bulunmasa da, Prysmian Group’un dünya çapında yenilikçi ve çevre dostu çözümleri sayesinde, daha fazla enerji iletimiyle daha uzun mesafelerin kat edilmesinden, yenilenebilir enerjinin üretildiği yerlerden gerekli olan yerlere daha fazla enerji taşınmasından memnuniyet duyuyoruz. Önümüzdeki dönemde, Grubumuzdan aldığımız güçle ve edindiğimiz bilgiyle, Türk Prysmian Kablo olarak biz de yüksek gerilim bağlantılarına çok daha fazla odaklanıyoruz.”


ETİKETLER :
Diğer SEKTÖREL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 237
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ