Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Çocuk korumalı prizlerle evler daha güvenli

Evde çocuk varsa prizler ebeveynler için endişe yaratır. Alınacak en basit ve etkili önlem ise iç mekanlarda çocuk korumalı priz kullanmaktır. Günsan Elektrik’in çocuk korumalı özelliğe sahip prizleri, kapaklı ve UPS seçenekleriyle çocukların sivri bir cisimle gerilimli kontaklara erişimi engelleniyor ve elektrik kaynaklı kazalara karşı maksimum koruma sağlanıyor.
Bu haber Teknik Elektrik Postası, Teknik Elektirk Postası - 236sında yayınlanmıştır.
Bu haber 2020-07-24 10:49:50 eklenmiş ve 1520 kez görüntülenmiştir.

Evde daha fazla vakit geçiren çocuklar için evi daha güvenli hale getirecek tasarımlar ön plana çıkıyor. Kullanıcıların ihtiyaçlarına göre yenilikçi anahtar ve prizler geliştiren Günsan Elektrik’in çocuk koruma özellikli topraklı prizleri şık görünümleri ile tasarım, güvenlik ve fonksiyonelliği bir araya getiriyor. 


Kapaklı ya da UPS özellikli prizler hayat kurtarıyor


Topraklama ihtiyacı olan buzdolabı, çamaşır makinesi gibi cihazları elektrik şebekesine bağlamak için kullanılan topraklı prizler, bir elektrik kaçağı olması durumunda çarpılma tehlikesine karşı topraklama koruması sağlıyor. Buna ek olarak çocuk koruma özelliği sayesinde çocukların sivri bir cisim ile gerilimli kontaklara ulaşması engellenerek, kazalar önlenebiliyor. Günsan’ın çocuk korumalı kapaklı topraklı prizleri de üzerindeki kapağı sayesinde fiş takılı değilken toz ve neme karşı koruma sağlamasıyla öne çıkıyor. 


Günsan’ın portföyündeki bir diğer çocuk korumalı topraklı priz ise UPS prizler.  UPS prizler, herhangi bir elektrik kesintisi durumunda bağlı cihazların UPS sistemi üzerinden çalışmasına imkân sağlıyor. Böylece hem maksimum koruma sağlanırken hem de elektrikli cihazlar güvenle ve kesintisiz kullanılıyor.


ETİKETLER :
Diğer SEKTÖREL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 236
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ