Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Babacan'dan İstanbul sözleşmesi ve LGBT'ye destek

Katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulunan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, sapkınlığın meşrulaştırıldığı İstanbul Sözleşme'sine sahip çıktı. Babacan, ''İstanbul Sözleşmesi kesinlikle muhafaza edilmeli." diyerek sosyal medyada büyük tepki topladı.
Bu haber 2020-07-24 08:54:01 eklenmiş ve 919 kez görüntülenmiştir.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın bir programda İstanbul Sözleşmesi ile yaptığı açıklama toplumun her kesiminden büyük tepki topladı. Babacan, Türkiye'de milyonlarca vatandaşın karşı durduğu ve LGBT'nin hedefleriyle örtüşen bir sözleşme olarak kabul edilen İstanbul Sözleşme'sine sahip çıktı.

İşte Ali Babacan'ın İstanbul sözleşmesi ve LGBT cevabı

''İstanbul Sözleşmesi'nin 3. maddesindeki kavramlara nasıl bakarsınız? Bu sözleşmeyi nereye koyarsınız? LGBT yürüyüşleri son dönemde yasaklanıyor? Ne dersiniz?'' sorusuna cevap veren Babacan, LGBT'ye de destek verdiğini gizlemedi.

''İstanbul Sözleşmesi, Avrupa Konseyi kapsamında yapılan sözleşme, Avrupa Birliği değil. Biz Avrupa Konseyi'ne tam üyeyiz. O yıl Davos'un en büyük panelinde panelistlerden bir tanesiyim. 'Sizden bizim ders almamız lazım, Avrupa krizden kırılıp geçerken siz nasıl durdunuz' diye soruluyordu. O yıl Türkiye'nin öz güvenin zirve yaptığı dönem. Bu anlaşma 2011'de yapıldı. Kadına şiddet ve aile içi şiddetin önlenmesine dönük bir sözleşme. 2011'den 2016'ya kadar 5 yıl askıda kalıyor. Sonra bu sözleşmede şu mu vardı, bu mu vardı deniyor.

Herkesin okumasını istiyorum bu sözleşmeyi. Yanlış yapmışız denilen ne var? İnsanı merkeze alacak şekilde bakmanız lazım. Tamamen kadın odaklı bir sözleşme. Her gün bir başka kadın cinayetiyle uyanıyoruz, yazıktır, günahtır. Fakatı, aması yok bu işin. Yaşam tarzı şöyle böle olabilir. Tersten okuduğunuzda yaşam tarzı farklıysa şiddeti hak ediyor diyebilir misiniz? İnsan insandır, hukuk karşısında herkes eşittir. Hayat tarzı farklı diye şiddete yumuşak bakan, kapıyı aralayan bir şey olamaz, akıllara durgunluk veriyor. Belli toplum kesimlerine whatsapp gruplarına İstanbul Sözleşmesi'ni bağlamından koparıp anlatılıyor. Tabana farklı bir algı oluşturup, yine kutuplaştırıp yana mısın, karşı mısın ayrımlaştırıcı siyaset üzerinden.''

Skandal LGBT açıklaması

''LGBT tutumuna ne diyorsunuz?'' sorusuna skandal bir cevap veren Babacan sosyal medyada büyük tepkiye neden oldu.

Babacan, ''Siz yaşam tarzı sebebiyle düşmanlaştırıyorsunuz, az sayıda bir insan az sayıda yaşam tarzı insan üzerinden düşmanlıkla oy toplamaya çalışıyorsanız yazıktır.'' ifadelerini kullandı.

 

Yeniakit

ETİKETLER :
Diğer 3 SAYFA HABERLERİ haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 236
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ