Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Genç evlilere zulüm bitiyor

Kendilerinin ve ailelerinin rızası dahilinde helal yoldan yuva kurdukları halde, “istismarcı” yaftasıyla cezaevlerine atılan mağdurlara ve ailelerine AK Parti’den müjdeli haber geldi. Genç evlilik mağdurlarını kabul eden Leyla Şahin Usta, “Yaptığımız düzenlemeyle sizleri yakında eşlerinize kavuşturacağız” dedi.
Bu haber 2020-07-21 09:22:41 eklenmiş ve 397 kez görüntülenmiştir.

Verilen birçok müjdeye rağmen mağduriyetleri bir türlü giderilemeyen genç evlilik mağduru kadınlar AK Parti Kırıkkale Milletvekili - TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Ramazan Can, AK Parti Van Milletvekili - MKYK Üyesi Osman Nuri Gülaçar ve AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle ile bir araya geldi. Ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta’yı AK Parti Genel Merkezinde ziyaret eden genç evlilik mağdurları, eşlerine verilen cezaların affedilmesini talep ederek yardım istediler.

Başkan Erdoğan takipte

Genç evlilik mağdurlarını müjde veren Leyla Şahin, şunları dile getirdi: “Biz her zaman sizin arkanızdayız. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da mağduriyetinizin giderilmesini istiyor. Muhalefet ise sizinle ilgili yapacağımız düzenlemeyi kamuoyuna çarpıtarak anlatıyor. Ne kadar engellemek isteseler de sizleri en yakın zamanda eşlerinize kavuşturacağız.”

Can: CHP yapıcı olmalı

AK Partili Can da şunları kaydetti: “Evlilik akitlerine tamamlayarak yuva kurmuş erkekleri ‘istismarcı’ olarak suçlamaya çalışıyorlar. Bunlara bu konuyu anlatırken sıkıntı yaşıyoruz. Gündeme getirdiğimiz anda da özellikle sosyal medyada ‘tacizcileri’ desteklemek iddiasıyla linç ediliyoruz. Genç evlilik mağduriyetinin giderilmesi noktasında CHP’nin de yapıcı olmasını istiyoruz.”

Gayr-i meşru bir durum yok

Gülaçar ise şunları söyledi: “Bu gençler gayr-i meşru bir şey yapmamışlar. AK Parti olarak 50’ye yakın imza toplayarak yasa tasarısını kendi içimizde onayladık. Bu hususta çok samimi bir gayretimiz var. Yasa ile birbirinden kopartılan eşler, evlilik için gerekli tüm şartları yerine getirerek yuva kurmuşlar. Bu mağduriyeti başka bir noktaya taşımak gençlere yapılacak en büyük haksızlıktır.”

Yıllarını geri vermeyiz

AK Partili Bekle de şunları ifade etti: “Genç kardeşlerimiz ailelerine ve yasalara rağmen sonucun buralara geleceğini düşünemeden bir hata yapmışlar. Ortada devlet tarafından resmi nikahları kıyılmış ve yine devlet tarafından yuvaları dağıtılmış 18 bin çift var. Bu çiftlerin çocuklarına babasız geçirdikleri yılları yeniden veremeyiz.”

O benim tacizcim değil eşim

Geç evlilik mağduru eşler de görüşlerini dile getirdiler... Hülya Uzun: “Evliliğimizin üçüncü yılında eşim cezaevine gönderildi. Eşime ‘çocuğa yönelik cinsel istismar’ suçlaması ile 19 yıl 10 ay 15 gün hapis cezası verdiler. 6 ay önce de tutuklandı. 1,5 yaşındaki oğlumla birlikte ortada kaldım. Ben eşime yöneltilen suçlamayı asla kabul etmiyorum. O benim tacizcim değil, evladımın babası ve resmi nikahlı eşim.”

 

Yeniakit

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 236
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ