Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Ayasofya'nın imar planları da değişti

İBB Meclis toplantısında, AK Parti ve MHP gruplarının, Ayasofya planlarının Cami, ''Ayasofya Kebir Camii ve Külliyesi'' olarak değiştirilmesini teklifi oy birliği ile kabul edildi.
Bu haber 2020-07-18 09:15:51 eklenmiş ve 290 kez görüntülenmiştir.

Geçtiğimiz Pazartesi günü İBB Meclis toplantısında, AK Parti ve MHP grupları, Ayasofya'nın planlarının Cam, ''Ayasofya Kebir Camii ve Külliyesi'' olarak değiştirilmesini teklif etmişti.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, teklifin sunulmasından önce meclise bu konuda bir bilgilendirme konuşması yapmış, Göksu'nun bilgilendirme konuşması AK Parti ve MHP Grupları tarafından ayakta alkışlanmıştı. İBB İmar Komisyonu Başkanı Yüksel Akyol'un meclise okuduğu teklif, oy birliği ile İBB İmar Komisyonu'na sevk edilmişti.


OYBİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonu konu ile ilgili bir rapor hazırladı. Komisyon hazırladığı raporda AK Parti ve MHP tarafından hazırlanan önergede değişiklik yapmadı. Raporda, "Planlarda 'Ayasofya Camii-Müze' fonksiyonunun iptal edilerek yerine, bilgi paftasında gösterildiği şekli ile CAMİ (Ayasofya Kebir Camii Şerifi ve Külliyesi) fonksiyonuna alınması komisyonumuzca uygun görülmüştür" denildi.

 

Komisyonun oy birliği ile aldığı karar İBB Meclisi'nde de görüşüldü. Rapor İBB Meclisi'nde de komisyondan geldiği şekli ile ve oy birliği ile kabul edildi. Böylece artık planlara da Ayasofya Kebir Camii Şerifi ve Külliyesi olarak işlenmiş oldu.

 

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 236
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ