Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

İnsanlar benim yaşadıklarımı yaşasalar maskeyi ömür boyu çıkarmazlar

Kovid-19'a yakalanan Kartal Hürriyet Mahallesi Muhtarı Ekiz, "İlk 15 günlük sürede yaklaşık 20 kilo kaybettim. Vücudumun her geçen gün çöktüğünü hissettim. Benim yaşadıklarımı yaşasalar insanlar maskeyi ömür boyu çıkarmazlar." dedi.
Bu haber 2020-07-06 13:23:55 eklenmiş ve 769 kez görüntülenmiştir.

Yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) 40 gün süren tedavinin ardından yenen Kartal Hürriyet Mahallesi Muhtarı Fatih Ekiz, 2 kez plazma bağışında bulundu.

Fatih Ekiz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 11 Mart'ta Türkiye'de koronavirüs vakaları çıktıktan sonra mahalle muhtarı olarak çeşitli bilinçlendirme ve yardım çalışmalarında bulunduğunu söyledi.

Pandemi sürecinde sosyal yardımların kaymakamlık değil muhtarlıklar üzerinden verileceğinin açıklanmasının ardından vatandaşların sığınabilecekleri yer olarak muhtarlıklara yöneldiğini dile getiren Ekiz, şunları anlattı:

"Sabah muhtarlıkları açtığımız zaman bir hafta boyunca her gün 3-4 bin kişi geldi. Pandemi ve gıda yardımlarından faydalanabilmek için muhtarlığımıza müracaat ettiler. Bu süreç sosyal mesafe kuralları konusunda insanların bilinçli olmadığı ve maske takmanın, dezenfekte işlemlerinin oturmadığı dönemdi. Üzülerek söylemek gerekiyor ki bize yardıma gelen polis ve güvenlik görevlisi arkadaşlar da maalesef o süreçte hastalığa yakalandı."

 

"İnsanlar benim yaşadıklarımı yaşasalar maskeyi ömür boyu çıkarmazlar"

Fatih Ekiz, ilaç tedavisinin yanı sıra sarımsak, soğan, limon ve maydanoz tüketerek, doğal beslenerek, bağışıklık sistemini güçlendirmeye çalıştığını kaydetti. Ekiz, şunları söyledi:

"Her gün 'yarın ölecekmişiz gibi' bir hastalık geçirdim. Belirtilerin başladığı ilk 15 günlük sürede yaklaşık 20 kilo kaybettim. Vücudumun her geçen gün çöktüğünü hissettim. Hastane ve evdeki tedaviyle beraber toplamda 40 günde Kovid-19'u atlatarak iyileşebildim. Bu bölgede ihtiyaç sahibi çocuklarımız muhtarlığa gelerek, kıyafetlerini, kırtasiye ihtiyaçlarını, defterlerini ve kalemlerini rahatlıkla alıp giderler. Hastalığım sürecinde bir yetim çocuğumuzdan 'Muhtarım, babam öldükten sonra sıfır yeni bir elbiseyi ve ayakkabıyı bana siz aldınız. Ne olursunuz ölmeyin.' mesajı geldi. Bu mesajda çok ağladım. Koronavirüste etrafımda aldığım oyun 10 katı kadar kişinin beni araması çok mutlu etti."

Kovid-19'u yenmesinin ardından muhtarlık görevine Ramazan Bayramı'na yakın başladığını, hijyen ve maske takılması konusunda bilgilendirme çalışmalarına devam ettiğini ifade eden Ekiz, "Koronavirüsü yenip iyileştikten, iyi olduğuma dair antikor testini yaptırdıktan, negatif sonucu aldıktan sonra 2 kez plazma bağışında bulundum. Önümüzdeki günlerde üçüncü plazmayı da bağışlayacağız. Herkesten isteğim, devletin ve belediyelerin uyguladığı kurallara kızmayalım, bunlara uyalım, uymayanları uyaralım ve kalp kırıp incitmeyelim. Benim yaşadıklarımı yaşasalar insanlar maskeyi ömür boyu çıkarmazlar." diye konuştu.

 

AA

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 236
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ