Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Koronavirüs aşısını bulduklarını dünyaya duyurdular

Dünyada yayılmaya devam eden ölümcül koronavirüs ile ilgili güzel haberler geliyor. İngiliz-İsveç ilaç firması aşı ile ilgili açıklama yaptı. Koronavirüs aşısının çıkacağı tarihi açıklayan firma aşı için fiyatı bile belirledi..
Bu haber 2020-06-15 09:01:47 eklenmiş ve 477 kez görüntülenmiştir.

Tüm dünyanın beklediği haber geldi. İngiliz-İsveç ilaç firması AstraZeneca koronavirüs aşısını bulduklarını ve aşının Ekim ayından itibaren dağıtımına başlanacağı açıkladı. Koronavirüs aşısının 2 Euro'dan satılacağı belirtildi.

Eylül ayından itibaren kesin sonuçları alacak olan İngiliz-İsveç ilaç firması AstraZeneca, ABD ve Avrupa'ya aşı satış sözleşmelerini imzalamaya başladı.

Fransa, Almanya, İtalya ve Hollanda, AstraZeneca laboratuvarıyla yılbaşından önce tüm AB yurttaşları için, Covid 19’a karşı 400 milyon aşı tedariki için anlaşma imzaladıklarını açıkladı. Anlaşma, koronavirüse karşı bir aşı bulunduğunda Avrupa Birliği'nin tüm üyelerinin aşıya sahip olmasını sağlıyor. 

AstraZeneca'nın patronu Pascal Soriot, Ekim ayından itibaren dağıtıma geçeceklerini ve aşıyı "kar amaçsız olarak, maliyet fiyatına, yaklaşık 2 Euro'ya satacaklarını" duyurdu.

Covid 19 aşısı bulunduğunda tüm AB yurttaşlarının aşıya sahip olmalarını öngören anlaşmanın duyurusunu Fransa ve Almanya hükümetleri yaptı.

Fransız Sağlık Bakanı Olivier Veran, "Bu anlaşma, bu kadar güçlü bir uluslararası rekabet ortamında aşıya ulaşmamızın ilk sigortasıdır. Ancak tek bir kaynağa bağımlı kalmamak için diğer aşı çalışmalarına erişimi de garantilemek ve bu konudaki bilimsel ilerlemeleri dikkatle izlemek için ortaklarımızla konuyu görüşmeye devam edeceğiz" dedi.

 

Nethaber

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ