Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Odatv ‘sınır’dan haber sızdırmış

ODA TV tetikçisi Müyesser Yıldız, astsubay Erdal B'den Suriye ile Libya'daki operasyonları, komutanların kimliğini ve birliklerin yerlerini sızdırmış.
Bu haber 2020-06-13 09:43:02 eklenmiş ve 312 kez görüntülenmiştir.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, 'Siyasal ve askerî casusluk' soruşturması kapsamında tutuklanarak cezaevine gönderilen ODA TV internet sitesi Ankara Haber Müdiresi Müyesser Yıldız ve TSK personeli Erdal B. ile ilgili önemli bilgilere ulaşıldı. Yıldız'ın astsubay Erdal B. ile telefon görüşmelerin yanı sıra, kendisinden belge de temin ettiği belirlendi. Başsavcılığa 13 Kasım 2019’da TSK personeli Erdal B. hakkında ihbar gelmesi üzerine harekete geçildi. Erdal B’nin telefonu dinlenmeye başladı. Bu süreçte dinlemeye Müyesser Uğur Yıldız ve TELE 1'in Ankara temsilcisi İsmail Zeki Dükel takıldı. Bunun üzerine Yıldız ve Dükel’in de telefonları dinlemeye alındı. Soruşturma kapsamında Erdal B’nin, Yıldız’a İdlib ve çevresinde bulunan gözlem kuleleri, operasyonlara katılan birlikler ve komutanlıklar hakkında bilgi aktardığı, "Özgür Suriye Ordusuna bağlı askerlerin Libya'ya götürüldüğü"nü söylediği belirlendi. Müyesser Yıldız'ın da "Suriye Millî Ordusu' ne zaman, nasıl ve hangi sıfatla Libya'ya gitti" başlıklı haber yayımladığı tespit edildi. Ayrıca Erdal B.'nin Yıldız ile yaptığı görüşmede "Libya'da görevlendirilen birliklerin komutanının (isim verilmiş) Libya'ya gittiği" bilgisini verdiği anlaşıldı. Şüpheli Yıldız Uğur'un ise "Libya'ya hangi komutan gitti. Yerine kim geldi" başlıklı haber yayımlandığı ortaya çıktı.

 

"FETÖ MAĞDURUYUM" DEDİ
Şüpheli Müyesser Yıldız ifadesinde şunları söyledi: Yaklaşık 5-6 yıl önce Erdal B. beni telefonla aradı. Telefonumu İsmail Zeki Dükel’den aldığını, FETÖ mağduru olduğunu ve kitap hazırladığını söyledi. Ankara’da buluştuk. Ben birkaç hususta anlattıklarının doğru olup olmadığını teyit etmek amacıyla kendisinden bilgi ve belge istedim. Fakat göndermedi. Yüzde 99 Erdal beni arardı.
Tutuklanan Erdal B. ise ifadesinde “Müyesser Yıldız ile 2015’te KUMPAS-DER isimli dernekte tanıştım. Beni 8-10 ay önce arayıp ‘çatı davasını takip ettiğini, dava evrakları içerisinde birçok askerî personelinin isminin geçtiğini, öyle isimlerin olduğunu bu isimleri duyduğumda inanamayacağımı’ söyledi. En son bana ‘Yoksa sen de FETÖ'cü müsün?’ diye sordu. Bu soru üzerine Yıldız’ın bahsettiği yargılama dosyasındaki askerî personellerden olabileceğime dair yazı yazacağını düşündüm. Kendimi korumak adına bilgileri verdim. Bilgilerin bir kısmını Suriye’de ve sınırda görev yapan arkadaşlarımdan aldım. Yaptığımın suç olduğunu biliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak:Türkiye

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ