Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

FETÖ'nün TSK'ya giriş sınavlarındaki yöntemleri deşifre edildi

FETÖ'nün askeri okullara sızmak için sınavlarda kullandığı kod sistemi deşifre edildi.
Bu haber 2020-06-13 09:34:34 eklenmiş ve 270 kez görüntülenmiştir.

Kodlama yöntemiyle orduya sızdılar, yapılanma oluşturup kendilerini gizlediler. Ancak darbe girişimi sonrası yürütülen soruşturmalarda teker teker tespit edildiler. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında, İstanbul Mali Şube ekipleri eş zamanlı operasyonlar düzenledi. 42 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Emniyet ve savcılıkta ifadesi alınan şüphelilerden 10’u itirafçı oldu. İtirafçıların anlattıkları, FETÖ’nün askeri okullara nasıl sızdığı ve kaç kişi için bu yöntemin kullanıldığını ortaya çıkardı.

İtiraflara göre, FETÖ askeri okullarda yapılanma için kodlama yöntemini kullandı.

Yani, askeri okul adayı örgüt mensuplarına kodlanmış aday numarası verildi. Bu numaralar, komisyondaki örgüt yöneticilerince tanınacak şekilde kodlandı. Buna göre, 6 haneli aday numaralarının ikinci ve üçüncü rakamlarının toplamının, 9, 10, 11 ve 12 olması sağlandı. 

FETÖ'NÜN SINAV ŞİFRESİ ÇÖZÜLDÜ

Bu yöntemle 5 bin 326 örgüt mensubunun sınava girdiği, yine alınan ifadeler ve bilirkişi raporlarıyla tespit edildi. Yapılan operasyonda gözaltına alınan 3 örgüt mensubunun da bu yöntemle askeri okula girdiği ortaya çıktı. 

Alınan ifadelerde, örgütün kendini nasıl gizlediği de belirlendi. Öğrenciler, Türk Silahlı Kuvvetlerine girdikten sonra örgüt yöneticileriyle telefonla irtibat kurmadı. 15 günlük periyodlarla, belirlenen adreslerde bir araya gelindi. Bu buluşmalarda, bir sonraki toplantı tarihi ve yeri de kararlaştırıldı. 

 

Nethaber

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ