Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Olimpiyat yolcusu cimnastikçiler altın madalya hedefiyle çalışmalara başladı

Kovid-19 nedeniyle seneye ertelenen 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda Türkiye'yi temsil edecek milli cimnastikçiler Ahmet Önder ve Ferhat Arıcan, pandemi arasının ardından altın madalya hedefiyle antrenman salonuna döndü.
Bu haber 2020-06-09 09:16:57 eklenmiş ve 2431 kez görüntülenmiştir.

Geçen yıl Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonasında gümüş madalya kazanan Ahmet Önder ve olimpiyatlara gitmeye hak kazanan Ferhat Arıcan, olimpik sporculara verilen özel izinin ardından çok özledikleri cimnastik aletleriyle buluştu.

Önder, AA muhabirine yaptığı açıklamada yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) spor dünyasında da önemli etkiler bıraktığını, sporcular olarak her şeyden önce sağlığın geldiğinin farkında olduklarını belirtti.

"Salonlara daha hırslı, azimli bir şekilde geri döndük"

Olimpiyatların bekledikleri gibi ertelendiğini, önlerinde daha fazla bir zaman doğduğunu anlatan Önder, "Bu durumun bizim açımızdan daha iyi olacağını düşünüyorum çünkü son dünya şampiyonasında birincilik ve ikincilik madalyaları aldık. Tarihi bir olay. Bunun sevincini yaşıyorken birazcık belki kafamız dağılmıştı. Şimdi toparlanmak için 1 yılımız daha var. Bence iyi ki olimpiyatlar ertelendi. Kendimizi geliştirmek için ekstradan 1 yıl çalışacağız ve bunun tüm milli takım oyuncularını olumlu etkileyeceğini düşünüyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Önder, evde yaptıkları antrenmanla salondaki antrenmanın bir olmadığına dikkati çekerek hareketleri evde yapmanın hem çok zor hem de tehlikeli olduğunu vurguladı.

Spor aletlerini çok özlediklerini belirten Önder, "Bizim için çok zor bir süreç oldu. Aşırı özledik, aletlere saldırdık. Bu açlık, bizi olimpiyatlarda çok iyi bir şekilde etkileyecektir. Salonlara daha hırslı, azimli bir şekilde geri döndük." ifadelerini kullandı.

 

AA

ETİKETLER :
Diğer SPOR haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ