Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Mısır'dan skandal fetva! İstanbul'un fethine işgal dediler

Ayasofya'nın yeniden cami olarak açılmasının gündeme gelmesi Mısır'ı rahatsız etti. Mısır Fetva Kurulu, yayınladığı skandal fetvada İstanbul'un fethini işgal olarak nitelendirdi.
Bu haber 2020-06-09 09:02:02 eklenmiş ve 176 kez görüntülenmiştir.

Mısır'da devlete bağlı olan Mısır Fetva Kurulu, Yunanistan'a destek çıkarak İstanbul'un fethini Osmanlı işgali olarak nitelendirdi.

Darbeci Sisi'nin emrindeki Mısır Fetva Kurumu, önce İstanbul'un fethini işgal diye niteledikten sonra, bu kez düzeltmeye çalışırken Cumhurbaşkanı Erdoğan üzerinden ithamda bulundu.AYASOFYA GÜNDEMİNDEN RAHATSIZ OLDULAR

Ayasofya'nın yeniden cami olarak açılmasının gündeme gelmesi üzerine Mısır Fetva Kurumu Facebook'ta, İstanbul'un fethini Osmanlı işgali olarak tanımladı.

 

MÜSLÜMAN ALİMLER BİRLİĞİ'NDEN TEPKİ

Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri Ali Muhyiddin el-Karadaği, Mısır Fetva Kurumu'nun İstanbul'un fethini "Osmanlı işgali" olarak nitelendiren açıklamasının kurum için utanç lekesi olduğunu belirtti.

Söz konusu fetvaya YouTube kanalında yayınladığı video ile tepki gösteren duayen gazeteci Ardan Zentürk şu ifadeleri kullandı;

''Mısır Fetva Kurulu günlük konulara ilişkin fetva yayınlayan bir devlet kuruluşu. Daha nce de saçma bize karışı fetvaları olmuştu. Ancak bu kez İstanbul'un fethinin bir Osmanlı işgali olduğunu söyledi. Diyor ki, bu Ayasofya'nın tekrar cami yapılması meselesi esasında Tayyip Erdoğan'ın bir siyasi manevrasıdır. Bir çok siyasetçi bunu gerçekleştirmiştir. Ama bu bir gerçeği değiştirmez o da Konstantinapol, Osmanlı tarafından işgal edilmiş bir şehirdir diyor.

 

Nethaber

ETİKETLER :
Diğer DÜNYA haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ