Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Mektuplu bomba ile saldırı mı planlıyorlar?

Terörle bağlantıları bulunan Siirt Belediye Başkanı HDP'li Berivan Helen Işık ile Baykan Belediye Başkanı HDP'li Ramazan Sarsılmaz ve Kurtalan Belediye Başkanı HDP'li Baran Akgül, İçişleri Bakanlığı tarafından görevlerinden alındı. Kurtalan Belediye Başkanı Baran Akgül'ün evinde yapılan aramada çok çarpıcı bir detaya ulaşıldı. Akgül'ün defterinde 'bomba tarifi' bulundu.
Bu haber 2020-05-17 09:28:27 eklenmiş ve 205 kez görüntülenmiştir.

İçişleri Bakanlığı bu sabah terörle iltisaklı belediyelere operasyon düzenledi. Terör bağlantısı tespit edilen Siirt Belediye Başkanı HDP'li Berivan Helen Işık ile Baykan Belediye Başkanı HDP'li Ramazan Sarsılmaz ve Kurtalan Belediye Başkanı HDP'li Baran Akgül, İçişleri Bakanlığı'nca görevlerinden alındı.

Görevden alınan HDP'li başkanların evlerinde ve ofislerinde yapılan aramalarda çok çarpıcı detaylar ortaya çıktı. A Haber Yurt Haberler Müdürü Kerim Ulak'ın canlı yayında aktardığı bilgilere göre; Kurtalan Belediye Başkanı HDP'li Baran Akgül'ün defterinde detayları ile bomba yapım tarifi tespit edildi.

HDP'li başkanın defterinden bobma tarifi çıktı

İlk kez A Haber'in yayınladığı belgede bomba yapımına ilişkin geniş bilgiler yer alıyor. Kurtalan Belediye Başkanı HDP'li Baran Akgül'ün ajandasındaki bomba yapım şemasında şunlar yer alıyor:

Bomba anahtar sistemi nasıl çalışır? Anahtar sisteminin 3'e ayrıldığı belirtiliyor. Bombanın etkilerine geniş yer ayrılırken, mektup bombanın katlanmaması gerektiğine dair çok önemli not düşüldü. Terör örgütünün yeniden mektup bomba uygulamasını gündeme alıp almadığı akıllara geldi. Terör örgütü daha önce 2016 yılında Derik Kaymakamı Muhammed Safitürk'ü makam odasına gönderdiği kargodaki patlayıcı ile şehit etmişti.

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ