Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Türkiye vatandaşı için okyanusa uçak indirdi

oronavirüs salgını süresince birçok ülkeye yardımda bulunan Türkiye kendi vatandaşlarına da desteği asla bırakmadı. Yurt dışında yaşayan vatandaşlar sürekli takip edildi sağlık sorunu yaşayanlar ise Türkiye'ye getirilerek tedavi edildi. İşte Türkiye'nin yardım operasyonlarından bazıları..
Bu haber 2020-05-14 09:06:30 eklenmiş ve 153 kez görüntülenmiştir.

Türkiye yurtdışında yaşayan vatandaşlarına da yardım eli uzattı. Koronavirüs salgını süresince yurt dışında bulunan vatandaşlarını yalnız bırakmayan Türkiye, başı sıkışan yabancı ülke vatandaşlarının da yardımına koştu. Yardımlar ve tahliyeler sırasında enteresan olaylar da yaşandı. Öyleki Türkiye'nin bu destansı operasyonlarının arasında Atlas Okyanusu'nda avlanan Türk balıkçıya ilaç götürme bile var.

 

65 BİNDEN FAZLA VATANDAŞ GETİRİLDİ
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi sebebiyle başarılı tahliye operasyonlarına imza atan Türkiye, bugüne kadar 110 ülkeden 65 binden fazla vatandaşını yurda getirdi. 

 

OKYANUSTA İLAÇ İNDİRDİK
Atlas Okyanusu'nda avlanan Türk balıkçının düzenli olarak kullandığı ilacı bitince yardım talebinde bulundu. Türkiye'de tıp eğitimi alan Moritanyalı bir doktor aracılığıyla temin edilen ilaç, sekiz saatlik bir yolculuğun ardından balıkçıya ulaştırıldı.

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ