Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Süleyman Soylu İBB'nin otobüs iddiasın söndürdü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gündemi yoğun bir şekilde işgal eden otobüs mevzusu hakkında sert konuştu.
Bu haber 2020-04-01 09:21:12 eklenmiş ve 173 kez görüntülenmiştir.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye başkanları ile görüşüldüğünü ve bu işten vazgeçmelerinin istendiğini söyledi. Buna rağmen kanuna aykırı biçimde yardım toplanmaya çalışıldığını belirten Soylu, kendisini eleştiren hukukçulara da tepki göstererek okudukları kitapları yeniden okumalarını tavsiye etti.

Süleyman Soylu, Ülke TV'de gündeme ilişkin soruları cevapladı. Devletin kaide koyduğunu ve bu kurala uyulması gerektiğini belirten Soylu, CHP'li belediye başkanları Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın düzenlediği yardım kampanyalarının engellenmesinin mağduriyet oluşturmayacağını kaydetti. Hiçbir kanunun maddesinin mağduriyet oluşturmayacağını belirten Soylu şöyle konuştu:

"Şurama gelmiş durumda. Koranavirüs ile karşı karşıyayız istediğimizi yaparız? Bana hakaret edenlere söylüyorum. Nerede kaldı bu devlet geleneği? O zaman HDP'li belediyeler de çıksın yardım toplasın, kalkıp onu da PKK'ya göndersinler.

 

O HUKUKÇULARA YAZIKLAR OLSUN

Şartlı bağış alırken Meclis kararıyla (belediye) alırsın. Meclis'in toplanacak ve kararı alacak. Niye böyle söylemiş? O hukuk profesörlerine de anlatmak lazım. Yazıklar olsun? Kanun, sen belediyesin ve bunu istismar etmeni kabul etmem ve şartlı bağışını kabul ederim demiş. Hukukçu olup sağa sola bilgi verenlere buradan tekrar söylüyorum. Siz o kitapları tekrardan okuyun. 

 

BU KANUNU UYGULAMAK ZORUNDAYIM

Bu kanunu oluşturan ben değilim ama ben uygulamak zorundayım. Zor bir dönemden geçiyoruz. Bunu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanına söyledim. Bakan yardımcılarını, iki belediye başkanına da arattırdım. Ne olur yapmayın diye! Buradan bir siyaset yaratalım, bundan bir mağduriyet oluşturalım diyorlar. Biz fakire fukaraya giden yardımı engelleyen durumdayız. Siyasi tutum zamanı mı? Ben bunun bedelini şahıs olarak ödemez miyim?

 

İBB'NİN OTOBÜS HİKAYESİNİ SÖNDÜRDÜ

Şimdi geçen gün İstanbul'da bir tartışma oldu. Neymiş sabahın 6'sında otobüse binmişler. İncelettim araştırdım. Ayın 21'inde binenler 22'sinde de binmişler. Şimdi insanlar pazar sabahı 6'sında işe gitmezler mi? Hepsi benim elimde belgeli şekilde."

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ