Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Kayyumlar için halkı isyan etmeye sokağa çağırdılar

İçişleri Bakanlığı tarafından HDP'nin 8 belediyesine terör örgütüne destek veya üye olmaktan kayyum atanmıştı. Durumdan rahatsız olan HDP, halkı sokağa çağırdı.
Bu haber 2020-03-25 09:05:23 eklenmiş ve 273 kez görüntülenmiştir.

İçişleri Bakanlığı; Batman, Ergani, Eğil, Lice, Silvan, Güroymak, Halfeli, Gökçebağ belediye başkanlarını görevden uzaklaştırdı, yerlerine kayyum atadı.

BELEDİYE BAŞKANLARI HAKKINDAKİ SORUŞTURMA VE KOVUŞTURMALAR

Gözaltına alınan Batman Belediye Başkanı Mehmet Demir hakkında, "Silahlı terör örgütüne üye olmak, terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından, gözaltına alınan Ergani Belediye Başkanı Ahmet Kaya hakkında "Silahlı terör örgütüne üye olmak, halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek" suçlarından, gözaltına alınan Eğil Belediye Başkanı Mustafa Akkul hakkında "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan, gözaltına alınan Lice Belediye Başkanı Tarık Mercan hakkında "Silahlı terör örgütüne üye olma, terör örgütü propagandası yapmak" suçundan, gözaltına alınan Silvan Belediye Başkanı Naşide Toprak hakkında "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan, Güroymak Belediye Başkanı Hikmet Taşdemir hakkında "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan, Halfeli Belediye Başkanı Hasan Safa hakkında "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan soruşturma ve kovuşturma, Gökçebağ Belediye Başkanı Serhat Çiçek hakkında "Silahlı terör örgütüne üye olmak, terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından soruşturma bulunuyor.

 

KAYYIMDAN RAHATSIZ OLAN HDP HALKI SOKAĞA ÇAĞIRIYOR

Terör örgütüne mensup ya da propaganda yapan Belediye Başkanlarına İç İşleri Bakanlığı tarafından atanan kayyımlardan rahatsız olan HDP halkı sokağa çağırdı.

Merkezi Örgütlenme Komisyonu Eş Sözcüleri Alican ÖNLÜ ve Özlem GÜNDÜZ'ün imzasını taşıdığı "Kayyımı Protesto Ediyoruz!" başlıklı yazı il ve ilçe eş başkanlıklara gönderilmeye başlandı.

İşte halkı isyana ve sokağa çağıran o yazı:

Kayyımı Protesto Ediyoruz!

Bugün sabah erken saatlerde Silvan, Ergani, Lice ve Eğil, Batman belediye binalarımız abluka altına alınıp, aranmaya başlanmıştır. Evlere yapılan operasyonlar sonucunda; Batman Belediye Eş Başkanlarımız Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, Silvan Belediye Eş Başkanımız Naşide Toprak,  Ergani Belediye Eş Başkanımız Ahmet Kaya, Eğil Belediye Eş Başkanımız Mustafa Akkul, yerine
kayyım atanan Yenişehir Belediye Eş Başkanımız Belgin Diken, Batman Belediye Başkan Yardımcılarımız Şehriban Aydın ve Salih Çetinkaya, Batman belediye meclisi eş sözcüleri Şükran Çelebi ve Recep Yargı gözaltına alınmışlardır.

Atanan kayyımlar, gözaltına alınan Belediye Eş Başkanlarımız gösteriyor ki AKP MHP iktidarı koronavirüsü ile mücadele etmek yerine günlerdir salgına karşı büyük bir özveri ile mücadele eden Belediyelerimizi ve halk iradesi gasp etmektedir.

Belediye Eş Başkanlarımız, koronavirüs salgını karşısında bulundukları il ve ilçelerde halkın sağlığı için tedbirler alması, yurttaşlara suyu ücretsiz sağlaması, hijyen malzemeleri ve gıda yardımlarını dağıtması vb. faaliyetleri nedeniyle gözaltına alınmış ve yerlerine kayyım atanmıştır. Çünkü belediyelerimizin halkçı
ve toplum sağlığını düşünen çabaları iktidarın salgın karşısındaki politikasını teşhir etmiştir.

 

nethaber

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 232
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ