Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

İstanbul CHP'de neler oluyor? Teşkilat İmamoğlu'na neden kızgın?

İstanbul CHP İl teşkilatı ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu arasındaki gerilim artıyor. Bir yanda Canan Kaftancıoğlu'nun 'tek kadın' yönetimine isyan büyüyor diğer yanda Ekrem İmamoğlu'na yönelik eleştiriler ayyuka çıkmış durumda.
Bu haber 2020-03-13 09:11:58 eklenmiş ve 340 kez görüntülenmiştir.

Koronavirüs nedeniyle CHP'de Genel Başkan seçimli Büyük Kurultay'ın yapılıp yapılmayacağı gündemde ama perde arkasında çok daha başka şeyler konuşuluyor. 

Hürriyet yazarı Yalçın Bayer bugün CHP İstanbul'da yaşanan büyük gerilimi yazdı. CHP'li bir grup ilçe ve belediye başkanı Bakırköy'de toplanıp kurultay için yol haritası belirledi. Bu toplantının kendisinden habersiz yapılmasına kızan Canan Kaftancıoğlu, başkanları arayıp fırçaladı. Başkanlar Kaftancıoğlu'nun 'tek kadın' yönetiminin artık katlanılamaz hale geldiğinden yakındı.

Bakırköy'deki toplantıda İstanbul Büşükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise “İşe alımlarda örgütün beklentilerinden çok MHP ve İYİ Partililerin isimleri kollamakla" suçlandı.

İşte Yalçın Bayer'in yazısından bazı çarpıcı bölümler:

Önceki akşam Yeşilyurt Polat Renaissence otelinde İstanbul il başkanlığı ve büyük kurultay değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya 29 ilçe, 7 belediye başkanı katıldı. Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun davetine Ali Kılıç (Maltepe), Battal İlgezdi (Ataşehir), Erdem Gül (Adalar), Turan Hançerli (Avcılar), Ali Rıza Akpolat (Beşiktaş), Kemal Deniz Bozkurt (Esenyurt) katıldılar. Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı yoktu.

OĞUZ KAAN SALICI EKİBİ GELMEDİ

39 ilçe başkanından Kadıköy, Beylikdüzü, Küçükçekmece, Sarıyer, Beykoz, Şişli ve Üsküdar katılmadılar; Kartal, Büyükçekmece ve Sultanbeyli ‘mazeret’ bildirdiler. Katılmayan isimlerin Oğuz Kaan Salıcı’nın başını çektiği ‘10 Aralık Hareketi’ne yakın isimler olduğu dikkat çekiyor.

KAFTANCIOĞLU'NDAN FIRÇA

Ev sahibi olarak bir konuşma yapan Dr. Kerimoğlu, bu toplantının yapılacağını duyan ve rahatsız olan il başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu’nun telefon ettiğini, “Büyük kurultay öncesi il başkanının bilgisi olmadan böyle bir toplantının yapılmasını doğru bulmuyorum” dediğini ve kızdığını söylüyor.

KURULTAY KAZANININ İLK ATEŞİ

Bu gelişmeler karşısında Kaftancıoğlu bugün kurultay delegelerini toplamaya karar veriyor. Bakırköy’deki toplantıda en çok eleştirilen isim Kaftancıoğlu oluyor. İl kongresine tek aday olarak çıkması, antidemokratik tavırları, Kılıçdaroğlu’nun desteği ile örgüte sırtını dönmesi ve bazı başkanları kapıda bekletmesi gibi eleştiriler...

“İstanbul il kongresinde, Kılıçdaroğlu’nun isteği üzerine Kaftancıoğlu’na ‘evet’ dedik, seçtik, ancak o iş orada bitti” diyen ilçe ve belediye başkanlarının, şimdiden “İrademizi kurultayda kimseye teslim edemeyiz, irade ilçe başkanlarınındır; aksi CHP’ye ihanet olur” çıkışı yapması, kulislerin daha da hareketleneceğinin göstergesi sayılıyor.

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 232
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ