Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

CHP, HDP ve PKK Berlin’de buluştu

Berlin, skandal bir toplantıya evsahipliği yaptı. Geçtiğimiz cuma günü Sol Parti (Die Linke) ve Rosa Lüksemburg Vakfı’nın düzenlediği toplantıda CHP’li vekil Sezgin Tanrıkulu, HDP’li Mithat Sancar, HDP’li eski vekil Ertuğrul Kürkçü ve PKK’nın Suriye’deki üst düzey isimlerinden İlham Ahmed aynı masada buluştu. Ahmed, oturumda Türkiye’yi işgalci olarak niteledi ve PKK’nın müzakerelere dahil edilmesini istedi.
Bu haber 2020-03-11 08:56:03 eklenmiş ve 299 kez görüntülenmiştir.

Almanya’nın başkenti Berlin, geçtiğimiz hafta cuma günü ilginç bir buluşmaya ev sahipliği yaptı. Sol Parti (Die Linke) ve Rosa Lüksemburg Vakfı işbirliğinde düzenlenen “Bölünmüş mü yoksa birleşik mi? Ortadoğu’da Kürt sorununun çözümünde güncel fırsatlar ve perspektifler” adlı konferans, CHP ve HDP’li isimlerle PKK/YPG’lileri buluşturdu. CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, HDP’li eski vekil Ertuğrul Kürkçü, 2 yıl önce milletvekilliği düşürülen HDP’li Ahmet Yıldırım ve YPG/PKK’nın Suriye’deki üst düzey elebaşlarından İlham Ahmed aynı masanın etrafında ‘Suriye kantonlarının geleceğini’ tartıştı. Tanrıkulu ile Sancar, Berlin’deki toplantıdan henüz birkaç gün önce TBMM’de ‘İdlib’ konulu gizli oturuma katılmış ve Türkiye’nin Suriye’deki operasyonlarına ilişkin açıklanması kanunen yasak bazı bilgiler elde etmişlerdi. CHP ve HDP’li vekiller, gizli oturumun hemen ardından PKK elebaşıyla buluşmak için Almanya yolunu tuttu. Bu arada toplantıda, MİT TIR’larının durdurulmasına ilişkin davanın firari sanığı Can Dündar’ın da hazır bulunması dikkat çekti.

 

 

 
TBMM’de İdlib konulu gizli celsenin ardından CHP ve HDP’li vekiller Berlin’e koştu. “Bölünmüş mü yoksa birleşik mi?” başlıklı oturumda Tanrıkulu ile Sancar, PKK elebaşı İlham Ahmed ile aynı masa etrafında buluştu

 

***

 

 

 
 
Can Dündar (sol)
 
Yenişafak
ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 232
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ