Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Doğu Perinçek ile İsmail Saymaz birbirine girdi

CNN Türk'te yayınlanan programda Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'e 1991 yılında Halkın Emek Partisine gönderdiği koalisyon teklifindeki Kürtlerle ilgili madde hatırlatıldı Doğu Perinçek küplere bindi.. İşte Doğu Perinçek ile İsmail Saymaz'ın CNN Türk'teki kavgası..
Bu haber 2020-03-10 08:55:04 eklenmiş ve 226 kez görüntülenmiştir.

CNN Türk yine İsmail Saymaz ile Doğu Perinçek'in tartışmasına sahbe oldu. İsmail Saymaz Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'e 1991 yılında Halkın Emek Partisine gönderdiği koalisyon teklifindeki Kürtlerle ilgili maddeyi hatırlattı. Bunun üzerine ikili arasında tartışma alevlendi.

 

BÜTÜNLEŞTİRİCİ BİR TEKLİFTİ

Tartışma alevlenince atan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek İsmail Saymaz'ın gündeme getirdiği Kürtlerle ilgili maddenin ayrılıkçı olmadığı aksine bütünleştirici bir teklif olduğunu söyledi. Geçmişte hata yaptığını itiraf eden Doğu Perinçek bu hatadan döndüklerini söyledi.

 

CHP DE AYNI HATAYI YAPTI DEDİ

AK Partinin geçmişte bugün de CHP'nin aynı hatayı tekrarladığını söyleyen Perinçek, Saymaz'ı provokatörlükle suçladı. Saymaz gibi isimlerin televizyonlara çıkarılmaması gerektiğini söylemesi üzerine müdahale moderatör Ercan Gürses'ten geldi. Gürses, Perinçek'e bu şekilde ithamlarda bulunmaması gerektiğini söyledi.

 

DOĞU PERİNÇEK ÇİLEDEN ÇIKTI

Gürses'in bu sözleri Perinçek'i bir kez daha çileden çıkardı. "Bundan sonra böyle" diyerek Gürses'e sert sözlerle yüklenen Perinçek, Ermeni sorununu bitiren isim olduğunu, bugüne kadar böyle mücadele eden herhangi bir siyasi oluşumun bulunmadığını ileri sürdü.

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 232
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ