Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Elektrik sektöründe Ar-Ge farkı

Türkiye önümüzdeki dönemde Ar-Ge ile büyümeye odaklanacak. Buna göre 2023’te Ar-Ge harcamalarının milli gelire oranının çıkarılması hedeflenirken, pek çok sektör de Ar-Ge’ye ayırdıkları payı artırmaları için özellikle desteklenecek. Elektrik tesisat ekipmanları sektöründe inovasyona sektörün üzerinde pay ayıran Günsan Elektrik de Ar-Ge yatırımlarını artırarak 2020’nin 3. çeyreğinde yeni akıllı ürünlerini sektöre sunmayı hedefliyor.
Bu haber Teknik Elektrik Postası, Teknik Elektirk Postası - 231sında yayınlanmıştır.
Bu haber 2020-02-28 17:04:11 eklenmiş ve 610 kez görüntülenmiştir.

Elektrik tesisatları ekipmanları, anahtar ve priz sektöründe geliştirdiği yenilikçi ürünlerle fark yaratan Günsan Elektrik, gelişen ihtiyaç ve beklentilere göre ürün gamını sürekli güncelleyerek, zenginleştiriyor. Ar-Ge’ye sektörünün üzerinde bir yatırım yapan Günsan’ın bu yatırımlarının meyvelerinden biri de 2017’de geliştirdiği akıllı telefon uygulaması Radius App, dünyada bir ilk olan bu uygulama ile kullanıcılar kendi anahtar ve prizlerini diledikleri gibi tasarlayıp sipariş verebiliyorlar.


Akıllı ekipmanlar 2020’de piyasaya çıkacak

Elektrik tesisat ekipmanlarının işlevselliklerinin yanında günümüzde kaliteleri ve tasarımlarıyla da yaşam alanlarının bir parçası haline geldiğini söyleyen Günsan Elektrik CEO’su Francisco Gil Garcia, 2020 yılına ilişkin değerlendirmesinde şunları söyledi: “Günsan olarak, ürünlerimizde en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Herkesin zevkine uygun olacak şekilde tasarımlar geliştiriyoruz ve ihtiyaçlara yönelik ürünler tasarlamaya çalışıyoruz. Bunu da Ar-Ge ve inovasyon kabiliyetimize borçluyuz. Yeni teknoloji ve trendleri içeren yenilikçi ürünler geliştiriyoruz. 2020’nin üçüncü çeyreğinde pazara akıllı bina sistemlerine uygun ürün grubumuzu sunmayı hedefliyoruz. Ar-Ge departmanımızla geliştirdiğimiz yeni ürünlerimiz farklı pazarlarda da bize rekabette avantaj yaratıyor.” 


Enerji tüketimini azaltan ürünler yolda!

Anahtar/priz, grup prizler, aksesuarlar, sigorta kutuları, şalt grubu, kauçuk fiş ve prizler ile kablo kategorilerinde toplam 17 bin parçalık ürün portföyüne sahip Günsan’ın 50 milyon adetin üzerinde anahtar/priz üretim kapasitesi bulunuyor. Ürünlerini 50’den fazla ülkeye ihraç eden Günsan, 2019 yılında portföyüne Afrika, Ortadoğu ve Rusya pazarlarını da dahil ederek, ihracatını artırdı. İhracat yaptıkları ülke sayısını artırmaya odaklandıklarını söyleyen Garcia, Günsan’ın 2020 hedefleri arasında enerji tüketimini azaltmaya katkıda bulunan ürünler geliştirmek de olduğunu kaydetti.


ETİKETLER :
Diğer SEKTÖREL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 232
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ