Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Şimdi de Kavala'nın avukatlığına soyundu

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Osman Kavala'nın Gezi Parkı davasında beraat ettikten sonra 15 Temmuz'da yargılandı bir davadan tutuklanmasını eleştirdi.
Bu haber 2020-02-27 08:51:14 eklenmiş ve 205 kez görüntülenmiştir.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "Osman Kavala yargılamasında dai Gezi ile ilgili davrımıs şu olabilir, bu olabilir. Bizim tavrımızı değişik vesilelerle anlattım. Aktardım çok açık içinde yaşadığımız bir süreçtir." dedi.

Kavala'nın tutuklanmasına tepki gösteren Davutoğlu, "Ama bir insanı bir davadan önce beraat ettirip sonra hiç başlamamış bir başka dava üzerinden 2-3 saat sonra tekrar gözaltına alırsanız, bu kim olursa olsun kabul edilebilir bir şey değildir ve hukuka saygıyı yok eder. İşte bu ilkesizliktir savrulmadır. İlkenizi kaybettiğinizde günlük siyaset sizi savurur başka yerlere götürür atar." şeklinde konuştu.

NE OLMUŞTU?

Gezi Parkı davasının tek tutuklu sanığı Osman Kavala ve 7'si firari 16 sanık geçtiğimiz günlerde beraat etmişti. Kavala 15 Temmuz'da adının geçtiği bir davadan tekrar tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

 

nethaber

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 232
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ