Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

solun SÖZDE büyük sanatçıSI konuştu destur alalım!

İdlib'de rejim güçlerinin 5 askerimizi şehit etmesinin ardından TSK'nın meşru müdafaa kapsamında verdiği cevapla ilgili Zülfü Livaneli'den CHP'ye "karışmayın" diye bir uyarı geldi. Zülfü Livaneli sözlerine Atatürk'ü de alet etti.
Bu haber 2020-02-11 09:02:37 eklenmiş ve 129 kez görüntülenmiştir.

Türkiye İdlib'de 12 gözlem noktası ile çatışmasızlık bölgesinde varlık gösteriyor. Türk askerinin bu noktalarda bulunmasının sebebi ise Astana ve Soçi'de Rusya ve İran ile birlikte imzalanan anlaşma.

Bu gözlem noktalarının karşısında ise Rusya'nın gözlem noktaları bulunuyordu. Ancak İdlib'in güneyinde kontrolü sağlayan Suriye uzun süredik İdlib'e yöneldi. Rusya'nın hava desteği ile ilerleyen rejim ordusu sivil ya da silahlı unsur ayırt etmeden yerleşim yerlerini vura vura ilerledi. 

Son on günde ise gözünü karartan rejim güçleri TSK unsurlarına yönelik 2 saldırı düzenledi. İlkinde 7'si asker 8 kişi, dün ise 5 asker şehit olduğu 5 asker de yaralandı. TSK ise bu saldırıya meşru müdafa çerçevesinde misliyle cevap vererek 101 rejim unsurunu etkisiz hale getirdi. 

CHP BU İLKELERE SADIK KALMALIDIR

Ama TSK'nın bu müdahalesi Türkiye'de bazı kesimleri rahatsız etti. Eski milletvekili, sanatçı Zülfü Livaneli de o rahatsız olan kesimler arasında.  Sosyal medya hesabından CHP'ye seslenen Livaneli, "Suriye’ye müdahale Cumhuriyet’in kuruluş ilkelerine aykırıdır. CHP bu ilkelere sadık kalmalıdır." uyarısında bulundu. 

 

Suriye’ye müdahale Cumhuriyet’in kuruluş ilkelerine aykırıdır. CHP bu ilkelere sadık kalmalıdır.

Bu mesajdan bir saat sonra da gelen tepkiler üzerine hedefini biraz daha daraltıp şu mesajı paylaştı:

"Büyük acılar sonunda Suriye’den çekilmeyi başaran ve yeni devletin temel kuralı olarak Ortadoğu’ya karışmamayı vazeden Mustafa Kemal Paşa ve arkadaşları, bugün Suriye’de radikal dincileri korumak için şehit verdiğimizi görseler ne hissederlerdi?" 

Ancak Livaneli'nin bu mesajı da tepkilerin artarak devam etmesine engel olamadı. 

 

Büyük acılar sonunda Suriye’den çekilmeyi başaran ve yeni devletin temel kuralı olarak Ortadoğu’ya karışmamayı vazeden Mustafa Kemal Paşa ve arkadaşları, bugün Suriye’de radikal dincileri korumak için şehit verdiğimizi görseler ne hissederlerdi?

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 232
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ