Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Yalova Belediyesi'nde büyük vurgun

Yalova Belediyesi'nde bir işçinin, belediyeye ait yüklü miktarda parayla ortadan kaybolması üzerine belediye şahısla ilgili suç duyurusunda bulundu. Olayın perde arakasında Belediye yönetiminin olduğu iddia ediliyor.
Bu haber 2020-02-08 08:59:30 eklenmiş ve 130 kez görüntülenmiştir.

Yalova Belediyesi Muhasebe Servisi'nde çalışan R.E adlı bir personelin, belediyeye ait yüklü miktarda parayla ortadan kaybolması üzerine belediye şahısla ilgili suç duyurusunda bulundu.

 

Yalova Belediyesi'nin muhasebe biriminde çalışan R.E., 2 gün önce ortadan kayboldu. Personele cep telefonundan da ulaşamayan yetkililer, belediyenin banka hesaplarını incelediklerinde R.E. tarafından Bulgaristan’daki bir paravan şirkete para aktarıldığını tespit etti.

R.E.'nin en az 22 Milyon TL'yi Bulgaristan'da kurulan paravan bir şirkete zaman içerisinde aktardığı iddia ediliyor. 

Bunun üzerine tüm muhasebe kayıtlarını mercek altına alan Yalova Belediyesi yetkilileri, R.E. hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Yalova Belediyesi'den konuyla ilgili yapılan açıklamada, bir belediye çalışanının yapmış olduğunu tespit ettiğimiz suç nedeniyle Emniyet Müdürlüğü (KOM)’ne başvuru yapılmıştır. Cumhuriyet Başsavcılığına ayrıntılı suç duyurusu yapılacağı kaydedildi.

PEKİ OLAYIN BELEDİYE YÖNETİMİYLE ALAKASI VAR MI?

NETHABER ÖZEL/ Olayın ayyuka çıkmasının ardından farklı iddialar gün yüzüne çıkmaya başladı. İhbar hattımıza Yalovo Belediyesinin para kaçırma mevzusunu bir hafta boyunca sakladığı aktarıldı. Belediyenin kayıp olan parayı iç etme operasyonu başarısız olunca savcılığa ve medyaya taşıdığı öğrenildi.

Para aktarma ile herhangi bir yetkisi olmayan belediye işçisinin 22 Milyon TL'lik vurgun yapıp ortadan kaybolma iddiasını çürütürken Belediye yönetiminin yolsuzluk yapıyor olması ihtimalini güçlendirdi.

YALOVA'DAKİ CHP YÖNETİMİ YOLSUZLUK MU YAPIYOR?

Para aktarımı mevzusunun bir hafta boyunca hem savcıdan hem de medyadan saklanması büyük şüphe uyandırdı. CHP'li belediyenin bu olayı sessiz sedasız kapatmaya çalışması yolsuzluk mu yapılıyor sorusunu akıllara getirdi. Aynı şekilde, bu olayın bir imza yetkisi bile olmayan, para transferi imkanı olmayan bir işçinin, üstüne yıkılma durumunun olabileceği iddia edildi.

 

nethaber

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 232
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ