Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Burhan Felek Atletizm Stadı 8 Şubat Cumartesi günü açılacak

Yenileme çalışmaları sona eren Burhan Felek Atletizm Stadı'nın, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla 8 Şubat Cumartesi günü açılacağı belirtildi.
Bu haber 2020-02-06 09:24:55 eklenmiş ve 1128 kez görüntülenmiştir.

Gençlik ve Spor Bakanlığından yapılan açıklamada, İstanbul'un simge spor tesislerinden olan Burhan Felek Atletizm Stadı'nda yenileme çalışmalarının sona erdiği ve açılışa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı aktarıldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yaptığı açıklamada Burhan Felek Atletizm Stadı'nın, tüm sporseverlere ve İstanbullular'a hayırlı olmasını dileyerek, "Sporun içinden gelen birisi olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın bu noktada bize olan desteği ve vizyonu çok önemli. Atletizmdeki tesisleşmemizde de pek çok branşta olduğu gibi ciddi bir seviyeye ulaştık. 2002 yılında 12 olan atletizm pisti sayısı 2020’de 56’ya ulaştı. Atletizm branşında tesisleşmede yüzde 466’lık bir artış sağladık." ifadelerini kullandı.

 

Tesisin 7 gün 24 saat yaşayacağını vurgulayan Bakan Kasapoğlu, "Bu tesisleri 7 gün 24 saat esasına göre açık hale getirdik. Vatandaşlarımız, günün hangi saatinde spor için müsaitlerse, gidip o zaman spor yapabilecekler. Spor yapmak için zaman bulamıyorum gibi bir mazereti de bu şekilde ortadan kaldırmış olduk. Sonuç olarak tesisleşme ilk adımdı. Hamdolsun son 18 yılda Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde gerçekleştirilen sporda tesisleşme devrimiyle eksikler tamamlandı. Şimdi el birliği vererek bu tesisleri doldurma zamanıdır." değerlendirmesinde bulundu.

Tesisin özellikleri

Uluslararası Atletizm Federasyonu standartlarında doğal çim saha ve 8 kulvarlı atletizm pistinin yanı sıra, 60 metre uzunluğunda 5 kulvarlı ısınma pisti, 1800 metrekare kapalı atletizm salonunu içinde barındıran tesiste, 2 bin 425 seyircili kapalı tribün de olacak.

Spor kompleksi olma özelliği taşıyan tesiste, sporcu soyunma odaları, antrenör ve hakem odaları, temsilci odaları, idari odalar, toplantı ve eğitim odaları ile sporcu sağlığı ve gelişimi için sağlık odası, sauna ve masaj odaları yer alıyor.

 

AA

ETİKETLER :
Diğer SPOR haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 236
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ