Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

İmamoğlu ailesinin PKK'nın siyasi kolu HDP'yle olan garip ilişkisi

İBB Başkan adayı olduğu süreçte PKK'nın siyasi uzantısı olan HDP'ye sıcak mesajlar gönderen Ekrem İmamoğlu'nun ve terör suçundan içeride olan Demirtaş'ın eşiyle sürekli irtibat halinde olan Dİlek İmamoğlu'nun garip terör ilişkisi ayyuka çıkıyor! Detaylar özel haberimizde...
Bu haber 2020-01-14 09:09:13 eklenmiş ve 266 kez görüntülenmiştir.

İBB seçimlerinden önce henüz başkan adayı olduğu dönemden itibaren PKK'nın meclisteki kolu HDP ile sürekli sıcak temas halinde olan CHP'li Ekrem İmamoğlu her fırsatta bu ilişkisini gizlemeye çalışıyor. Lakin tüm bu süreçte yaşananlar İmamoğlu ailesiyle terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı arasındaki garip bağı gözler önüne serdi.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Diyarbakır ziyaretinde terör örgütü PKK'ya destek verdiği için görevden alınan HDP'li eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı ve HDP'li eski Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ile göürştü. Bu görüşme İmamoğlu'nun kendisine el altından destek veren HDP'ye vefa borcu olarak yorumlandı.

 

Ekrem İmamoğlu'nun kirli bağlantısı bununlada sınırlı kalmadı. CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ''Başkan Apo'nun heykelini dikeceğiz! Heykelini!'' diyerek devlete meydan okuyan Selahattin Demirtaş için ''Fırsatım olsa kendisini ziyaret etmek isterim diyerek skandal bir açıklamaya imza atmıştı.

İmamoğlu, 7 Ekim olaylarında Yasin Börü'nün öldürülmesi olayında eline kan bulaşan Demirtaş'ı şu sözlerle savunmuştu: ''

“Sayın Demirtaş’ı 23 Haziran önceki söylemleri ve ortaya koyduğu teşvik ve destekten dolayı teşekkür etmiştim. Bu tutum ve davranışlar elbette bizim için değerli. Bu çokça bize de soruldu. Niçin tutuklu, herkes gibi ben de anlamak istiyorum. Özellikle hukuk açısından mağdur edilmiş her kim varsa ben yanında olduğumu, bu sürecin bir an önce bitirilmesi gerektiğini söylüyorum.''

 

İmamoğlu'nun PKK'nın siyasi kolu HDP'yle olan ilişkisi bunlarla da sınırlı kalmadı. Teröre destek veren belediye başkanlarına yönelik olarak harekete geçen İçişleri Bakanlığı, HDP'li başkanların görevden alınmasına ve yerlerine kayyum atanmasına karar vermişti. Bunun üzerine ortalığı ayağa kaldırmaya çalışan HDP'liler çareyi seçimden önce destek vererek başkan olmasını sağladıkları Ekrem İmamoğlu'nu aramakta buldular...

 

İmamoğlu HDP'ye olan borcunu kayıtsız şartsız destek sunarak ödemeye kararlıydı. Ve kayyum kararını bunun için en iyi fırsat yanına gittiği HDP'lilere, ''Nefesimizin ne kadar daraldığını İstanbul'da hissettik. Seçilmiş belediye başkanlarının yerine kayyum atanması 'gaflet ve delalettir.' Farklı kurallar uygulamaya kalkmak kabul edilemez. Ne yazık ki Diyarbakır, Mardin ve Van belediye başkanlarına ve seçmenlerine yönelik ayrımcı tavır hepimizi üzmektedir..'' dedi.

 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise adeta diyet borcu ödercesine yaptığı bir açıklamada, ''HDP'li desteği de yaşıyorum, bunu sahada da yaşıyorum...'' dedi. Bu açıklamalar İmamoğlu ve PKK'nın siyasi kolu HDP arasındaki kirli ittifakı gözler önüne sermişti.

 

İmamoğlu HDP'ye olan desteğini yalnızca sahada değil sosyal medyada sürdürüyor. Terörle iltisaklı HDP'li başkanlara yönelik kayyum kararının hemen ardından klavyenin başına oturan Ekrem İmamoğlu, attığı twitte şu ifadeleri kullanmıştı: "31 Mart Yerel Seçimlerinde milletin oylarıyla seçilmiş Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevlerinden alınarak yerlerine kayyum atanması demokrasiyle ve demokratik teamüllerle izah edilemez. Milletin iradesini yok saymak kabul edilemez." 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak ve kardeşi Aygül Demirtaş ile  Bakırköy'de bir restoranda buluşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu, Başak Demirtaş’ın doğum günü kutlamak için pasta kesti. Dilek İmamoğlu, Başak Demirtaş’a bir fular hediye etti.

 

Geçtiğimiz günlerde Selahattin Demirtaş'ın yazdığı kitaplardan derlenen bir tiyatroyu izlemek için buluşan ekip yine kirli ittifakın açık tablosu gibiydi. 

Tutuklu HDP eski Eş genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Devran isimli kitabı sahneye taşındı. Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu ve Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş tiyatroyu izlemek için bir araya gelip fotoğraf çekildiler.

 

 

 

nethaber

 

 

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 236
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ