Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Katil Selahattin Demirtaş'a insan hakları ve barış ödülü

Sosyal Demokrasi Vakfı’nın 2001 yılından beri her sene verdiği, ‘İnsan Hakları, Demokrasi, Barış ve Dayanışma Ödülü’ne bu yıl HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş layık görüldü!
Bu haber 2020-01-13 08:59:11 eklenmiş ve 247 kez görüntülenmiştir.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu ve önceki dönem HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, dün Selahattin Demirtaş’ın ‘Devran’ isimli kitabının okuma tiyatrosunu izlemek üzere bir araya geldi.

Kamuoyunda tepki toplayan bu buluşmanın ardından Sosyal Demokrasi Vakfı’nın Taksim Hill Otel’de düzenlenen etkinliğine de Selahattin Demirtaş rüzgarı damgasını vurdu.

Tiyatroyu izleyen CHP'li ve HDP'li isimlerin büyük bölümünün katıldığı ödül töreninde bir başka tiyatro sahneye konuldu ve SODEV tarafından 2001 yılından beri düzenli olarak verilen “İnsan Hakları, Demokrasi, Barış ve Dayanışma Ödülü” Selahattin Demirtaş’a verildi. Ödülü Selahattin Demirtaş adına eşi Başak Demirtaş aldı.

Törende konuşan SODEV Ertan Aksoy, Demirtaş’ın uluslararası hukuk kuralları ve AİHM kararları hiçe sayılarak tutuklu kaldığını aktararak, “Uğur Mumcu’nun da dediği gibi insanlar sadece yaptıklarından değil, yapamadıklarından da sorumludur. Ülkemizde demokrasinin egemenliği için bedel ödeyen, seçim zamanı ‘bağrınıza taş basın yine de sandığa gidin’ diyen bir insandır, Demirtaş. 3 yılı aşkın bir süredir yasal dayanağı olmadan cezaevinde tutuluyor. Buna rağmen, 2019’daki demokrasi, barış ve dayanışma açısından bireysel çabaları nedeniyle, kendisini ödüle layık gördük” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 236
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ