Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Cumhuriyet Heykel Partisi

AK Parti, ülkeye 18 yılda 23 mega proje kazandırırken, yıkmanın, yasaklamanın, engellemenin peşinde olan CHP, millete hizmet için aktarılan paraları heykele yatırdı. CHP’li belediyeler, iki yılda 17 milyon lirayı heykel yapımına harcadı.
Bu haber 2020-01-10 09:00:51 eklenmiş ve 161 kez görüntülenmiştir.

Kirlilik ve pis kokudan vatandaşın pencere bile açamadığı, çöp dağlarının oluşturduğu CHP’li il ve ilçe belediyelerde, millet için verilen ödeneklerin akıbeti belli oldu... Batılı ülkelere parmak ısırtan, Türkiye’nin şahlanışında mihenk taşı olan mega projelere karşı çıkan CHP’nin kamu kaynaklarını millete hizmet yerine heykele harcadığı, son 2 yılda heykellere ödenen paranın tam 17 milyona yaklaştığı ortaya çıktı.

Dikkat heykel çıkabilir!

2002 yılı öncesinde ekonomik istikrarsızlığın arttığı ve yatırımların durma noktasına geldiği Türkiye’yi şaha kaldıran AK Parti ile CHP arasındaki vizyon farkını gözler önüne seriyoruz.

AK Parti Türkiye’ye 18 yılda 23 mega proje kazandırırken, yıkmanın, yasaklamanın, engellemenin peşinde olan CHP millete hizmet için aktarılan paraları heykele yatırdı.

AK Parti’nin dünyadaki 10 dev projenin 6’sını Türkiye’ye getirme hamlesi sonra birbiriyle yarışan CHP’li belediyeler, son iki yılda 16 milyon 947 bin 938 lirayı heykel yapımına harcadı. Marmaray’dan Avrasya Tüneli’ne, İstanbul Havalimanı’ndan Kanal İstanbul’a kadar millet hayrına yapılan her yatırıma engel olmaya çalışan CHP’nin yönettiği belediyeler nerdeyse çivi bile çakmadığı ilçelerin her yerini heykellerle donattı.

CHP’li Yılmaz Büyükerşen’in Porsuk Çayı kenarına yaptırdığı ‘Çekirdek çitleyen eşek’ heykeli kamuoyunda uzun süre alay konusu olmuştu.

Ekrem İmamoğlu’nun Beylikdüzü Belediye Başkanı olduğu dönemde açtığı Türk katili papaz Makarios heykeli büyük tepki çekmişti.

İtinayla heykel yapılır

İsraf edebiyatı yapan CHP’li Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü’nü yönettiği dönemde ilçede düzenlenen Heykel Sempozyumuna 1 milyon 440 bin lira akıttı. Hatta İmamoğlu, Kıbrıs’ta Türklerin ölümüne sebep olan katil Başpiskopos Makarios’un heykelini bile dikti. HDP ve İP’in oylarıyla Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Mansur Yavaş, sık sık heykel parlatma girişimleriyle CHP’li belediyeciliğe yeni bir soluk getirdi. Maaş krizleriyle gündeme gelen Karşıkaya Belediyesi, 2 yılda 11 milyon harcadı. Kartal’ın CHP’li eski Belediye Başkanı Altınok Öz, Kıbrıs ve Nevşehir başta olmak üzere 10 yılda onlarca heykel yaptırdı. Şöhreti ilçe sınırlarını aşan CHP’li Öz, sadece Kıbrıs’taki Rauf Denktaş’ın heykeline 175 bin lira ödedi.

8 ayda Antalya’ya bir çivi dahi çakmayan CHP’li başkan Muhittin Böcek’in ilk icraatı belediye hizmet binası bahçesine Atatürk heykeli dikmek olmuştu.

 

 

Yeniakit

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ