Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Celal Şengör'ün canlı yayındaki sözleri Ekrem İmamoğlu'nu kızdırdı

Dün akşam katıldığı bir canlı yayın programında Kanal İstanbul için "depremi tetikler" diyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yayına telefonla bağlanan Prof. Dr. Celal Şengör'ün "Kanal İstanbul depremi tetiklemez" açıklamasının ardından çılgına döndü. Egosu tavan yapan İmamoğlu, "Ben herhangi bir konuğunuz değilim. 16 milyonluk kentin belediye başkanıyım" ifadelerini kullandı.
Bu haber 2020-01-09 09:17:41 eklenmiş ve 213 kez görüntülenmiştir.

Şengör bağlantısı İmamoğlu'nu kızdırdı

Şengör'ün telefonu kapatmasının ardından programın moderatörü Didem Arslan Yılmaz'a tepki gösteren İmamoğlu, bağlantıyla ilgili kendisine bilgi verilmediğini iddia etti. Bu sözler üzerine İmamoğlu'na itiraz eden Yılmaz, Şengör'ün programa Nagehan Alçı'nın iddialarıyla ilgili katılmak istediğini bunu da İmamoğlu'na söylediğini; ancak kendisinin itiraz etmediğini hatırlattı.

İşte Yılmaz ve İmamoğlu arasında yaşanan o polemik;

Ekrem İmamoğlu: Benim müdahale etme hakkım var yok bilmem yayıncılığı. Celal Şengör'ün de buraya telefonla bağlanması yanlıştı. Ben İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanıyım. Burada dört gazeteci arkadaşım var. Bağlamanız yanlıştı. Çünkü Celal Şengör'e benim telefonda cevap vermem, doğru değil. Ben herhangi bir konuğunuz değilim. 16 milyonluk kentin belediye başkanıyım. Celal Şengör buraya gelseydi onunla sohbet ederdim. Bilim insanı olarak saygı duyduğum insanım. Bence söyledikleri yüzde 30 anlaşıldı, yüzde 70 anlaşılmadı telefon kalitesinden.

Bir ben depremi tetikler demedim, açıklamam ve toplantı tutanakları var. Dört madde sıraladı, üç kanalın aleyhine yani kanalın yapılmasının aleyhine. Bir tanesi de diyor ki kesinlikle depremi tetiklemez. Ben de konuşmam da dedim ki ben zaten demiyorum ki gidip de sekiz kilometre açıktaki ana deprem fay hattını tetikleyecek. Ama depremle ilgili bu kentin sorunu var dedim.

Didem Arslan Yılmaz: Bakın Sayın Başkan ben size arada sordum.

E.İ: Hayır bana sormadınız. Bana ne söylediğinizi biliyorum. Bana sormadınız Didem Hanım.

D.A.Y: İtirazınız olmadı ama..

E.İ: Bana ne söylediğinizi biliyorum. Benim itiraz hakkım var mı yok mu bilmiyorum dedim bakın.

D.A.Y: Olsaydı tabii ki... (bağlamazdım)

E.İ: Ben bu konuda deneyimli bir televizyon insanı değilim birilerinin dediği gibi.

"Sayın Başkan siyaseti çok fazla öğrenmişsiniz"

D.A.Y: Sayın Başkan siyaseti çok fazla öğrenmişsiniz. Sizinle polemiğe girmek istemiyorum ama siz istemeseydiniz bağlamazdım.

E.İ: Ben siyaseti öğrenmedim, düzgün tavrı öğrendim. Artı bir şeyi daha söyleyeyim. Gazeteci arkadaşlarım eğer mesajlar üzerinden benimle paylaşımda bulunacaksanız o kişilere tavsiyem ben cuma günü deprem çalıştayındayım. Hamdi Bey de buyursun gelsin. İGA'nın yöneticisi de buyursun gelsin. Muhtemelen davet edilmiştir.

Nagehan Alçı: Sayın Başkan her yayın da böyle olur.

E.İ: Bakın bu her yayın değil. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile siz tercih edildiniz, konuşuyoruz. Siz donanımlı halde gelirsiniz bana soru sorarsınız. Şöyle düşünün. Otuz tane mesaj okusanız o zaman sizin anlamı yok burada olmanızın. Didem Hanım okusun mesajları ben de cevap vereyim. Siz gazeteci olarak bunu yapın ama karşınızda Ekrem İmamoğlu var. İstanbul'un 16 milyon insanını temsil ediyor. Sorularınızı sorun cevabınızı alın.

D.A.Y: İzleyiciler yanlış anlamasınlar. Ben de otuz yıldır bu işi yapıyorum. Celal Şengör canlı yayına bağlanmak istediğini söyledi. Arkadaşlar getirdiler. Nagehan Hanım doğruyu söylemiyor ben bunu yayında söylemek istiyorum dedi. Ben de Sayın Başkan'a dedim ki "Sayın Başkan Celal Şengör yayına bağlanmak istiyor. Nagehan Hanım'ın söylediklerinin doğru olmadığını söylüyor. Dolayısıyla bağlamamı ister misiniz dedim. Sayın Başkan itiraz etmedi.

E.İ: Cevap vermedim.

D.A.Y: Sayın Başkan, Sayın Başkan böyle oldu mu olmadı mı?

E. İ: Aynen öyle oldu ama ben cevap vermedim.

D.A.Y: İtiraz da etmediniz ama...Başkanın söylediği buydu yanlış anlaşılma olmasın.

 

Yeniakit

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 236
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ