Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan net mesajlar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kocaeli'de meydanda toplanan kalabalığa hitap etti.
Bu haber 2019-12-28 09:26:00 eklenmiş ve 239 kez görüntülenmiştir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kocaeli'de açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gençler şunu unutmayın, aşkınan koşan yorulmaz. Bu vesileyle 31 Mart seçimlerinde yüzde 56 ile AK Parti ve Cumhur İttifakı'na vermiş olduğunuz destek sebebiyle Kocaelili kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. AK Parti'nin gönül siyasetine, hizmet siyasetine özellikle destek veren gönül belediyeciliğine evet diyen tüm vatandaşlarıma teşekkür ediyorum. Rabbim yol arkadaşlığımızı, muhabbetimizi daim eylesin. Siz bize destek verdiniz, sahip çıktınız, inşallah biz de sizin için, milletimiz için çalışmaya, üretmeye, taş üstüne taş koymaya devam edeceğiz. Hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz, muhalefetin kısır gündeminin peşine asla takılmayacağız. Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesine taşımakta kararlıyız. Milletimizi 2023, 2053, 2073 vizyonuyla buluşturmak için gece gündüz çalışıyoruz. Ülkemizin geleceğine dair tek bir hedefi, sevdası, umudu dahi olmayan vizyonsuzların bizi engellemesine fırsat vermeyeceğiz. İlk günkü aşkla sizler için çalışmaya devam edeceğiz." açıklamasında bulundu.

"BU ÜLKENİN BAŞINA GELMİŞ EN BÜYÜK FELAKET CHP'DİR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında CHP döneminde yaşanan sıkıntıları hatırlatarak şunları söyledi: Körfez'in, Hereke'nin güzel insanları, ülkeye ve millete hizmet herşeyden önce gönül işidir. Yaşadığımız topraklara, mensubu olduğunuz millete tutkuyla bağlı değilsiniz muhakkak arkasına gizlenecek bahane bulursunuz. Namazsız olan bin bahane uydurur. Çalışmakta, üretmekte, millete ve ülkeye hizmet etmekte gözü olmayan siyasetçi de bir sürü bahane üretir. Bu tipler ne hizmet ederler ne de hizmet edene izin verirler. Eline geçirdikleri imkanları da mega projelere taş koymak için kullanılırlar. Türkiye'de takoz siyasetinin kurumsallaştığı tek yer vardır. Üstad Necip Fazıl'ın ifadesiyle CHP bu ülkenin başına gelmiş en büyük felakettir. Hizmet etmek isterseniz, karşınıza ilk CHP dikilir, yasakları kaldırmak isterseniz karşınızda CHP'yi bulursunzu. Havalimanı, otoban, köprü, metro yapmak istersiniz herkesten önce CHP karşı çıkar. Bu ülkede dikili tek bir ağacı olmadığı halde eleştirmede, engellemede, projeleri yokuşa sürmede önceliği kimseye bırakmazlar.

"İSTESENİZ DE İSTEMESİNİZ DE KANAL İSTANBUL YAPILACAKTIR"

Muhalefetin gündeminde olan ve Kanal İstanbul'u yaptırmayız sözlerine sert tepki gösteren Erdoğan, "Marmaray'dan Avrasya Tüneli'ne her projemize karşı çıktılar. Biz bu köprüleri onlara rağmen yaptık biliyor musunuz? Herşeyi engellemeye çalıştılar. Ama biz evelallah yolumuza devam ettik. Mahkeme kararlarıyla, sokak olaylarıyla bize engel çıkardılar. Bugün de aynısını Kanal İstanbul projemizle yapıyorlar. Projeyi daha başlamadan bitirmeye çalışıyorlar. Maalesef aynı tavrı bugün Türkiye'nin otomobiliyle ilgili de sergilediler. CHP'ye müzahir yayın organları projeyi kötülemek için son bir haftadır adeta seferberlik ilan ettiler. Daha aracı görmeden kimi zaman farını, kimi zaman butonunu söyleyerek içlerindeki kini döktüler. 60 yıl önce Devrim otomobiline karşı çıktınız, bu da devrin otomobili bunu böyle biliniz. İsteseniz de istemesiniz de Kanal İstanbul yapılacaktır. Çıkmış diyor ki, 'o parayı insana harca'. O Kanal İstanbul ne için." vurgusunu yaptı.

"İZMİR'İ REZİL ETTİNİZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını şu sözlerle noktaladı:

SSK'yı batıran bu değil mi? Bunların yandaşı olan medya hiçbir zaman bunun hesabını sormadı. Niye? İdeolojik. Biz şehir hastanelerini yaptık. Şimdi bu hastaneler de onları çıldırtıyor. Diyor ki, bu kadar büyük hastanelere ne gerek vardı. Ne demiş Kanuni, o devlet-i aliyeyi Osmaniye'yi bir sağlıklı nefese feda etmeyi göze almış. Biz böyle bir ecdadın torunuyuz, sen ne anlarsın insan kadrini bilmekten. Burada yol arkadaşım Binali Bey, 6 bin kilometreden aldık bölünmüş yolları, nereye çıkardık? 26-27 bin kilomotreye çıkardık. Şimdi bu yollardan gayet huzurlu gidiyorsunuz değil mi? Kendisi İzmir milletvekili. İzmir milletvekili şu anda 3,5 saatte İstanbul'dan İzmir'e gidiyoruz değil mi? İzmir'e böyle bir şey yaptınız teşekkür ederiz demiyor. İzmir sular altında! Utanmazsa İstanbul'un kanalizasyon işini de siz yapın diyecek. İzmir AK Partili belediyeciliğini görmedi, hep sizde. Rezil ettiniz İzmir'i.

 

nethaber

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 236
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ