Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

CHP bu yolsuzluğa karşı neden sessiz

CHP eski Milletvekili Sinan Aygün'ün Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve 3 Belediye Meclis Üyesi hakkında kendisinden 25 milyon TL rüşvet iddiasıyla yaptığı suç duyurusunun yankıları sürüyor.
Bu haber 2019-12-21 09:27:42 eklenmiş ve 285 kez görüntülenmiştir.

CHP eski Milletvekili Sinan Aygün'ün Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve 3 Belediye Meclis Üyesi hakkında kendisinden 25 milyon TL rüşvet iddiasıyla yaptığı suç duyurusunun yankıları sürüyor.

 

ÜÇ MAYMUNU OYNUYORLAR


CHP'Lİ Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın, CHP'li eski Milletvekili Sinan Aygün'den istediği 25 milyon lira rüşvetle ilgili CHP adeta 3 maymunu oynuyor. Genel Başkan Kılıçdaroğlu ve parti yönetiminden konuyla ilgili tek bir bir açıklama yapılmadı. SABAH, skandalı önceki gün "Benden 25 milyon lira rüşvet istedi" başlığıyla manşetine taşımıştı. Yerel seçim öncesi sahte senetle tahsilat yapmaya çalıştığı için hakkında dava açılan Mansur Yavaş'ın ismi bu kez de rüşvet yolsuzluğuna karıştı. Aygün, Eskişehir Yolu üzerindeki arazisine 2017'de TOGO İkiz Kuleleri'ni dikme kararı aldı. 27 Mart 2017'de inşaat ruhsatını çıkaran Aygün, Nisan 2017'de temel attı. Ancak Mimarlar Odası Ankara Şubesi konuyu yargıya taşıdı. Dava 29 Kasım'da TMMOB lehine sonuçlandı. Aygün'ün inşaatları mühürlendi. Aygün, kararın bir üst mahkemeye taşınması için Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin başvuru yapmasını bekledi. Ancak Aygün'ün iddiasına göre, Yavaş ve ekibi, davayı kendilerine 25 milyon TL verilirse bir üst mahkemeye taşıyacaklarını bildirdi. Aygün, Yavaş'ın kendisini ikiz kuleleri yıkmakla tehdit ettiğini öne sürdü. 18 Aralık'ta Ankara Adliyesi'ne giden Aygün, Yavaş ve 3 belediye meclis üyesi hakkında rüşvetten suç duyurusunda bulundu.

 

Sabah

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ