Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Siyaset İmamoğlu'ndan hayvanseverlere skandal sözler

Adalar’da ruam hastalığına yakalanan atların itlaf edilmesini protesto eden hayvanseverlerle bir araya gelen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tepki çekecek sözlerle kullandı. İmamoğlu ile görüşen aktivist İlker İnmez, "'Eylemin amacı sizin karara varma sürecinizi hızlandırmak.' dedik. Ekrem Bey de 'O da sizin takdiriniz. İsterseniz soğukta yatabilirsiniz.' dedi. Maalesef bize böyle bir cümle kullandı" ifadelerini kullandı.
Bu haber 2019-12-21 09:12:47 eklenmiş ve 311 kez görüntülenmiştir.

Adalar'da ruam hastalığına yakalanan atların itlaf edilmesini protesto eden hayvanseverler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile görüştü.

Saraçhane'deki İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde protesto gösterisi düzenleyen hayvanseverlerden 7 temsilci, İmamoğlu ile makam odasında bir araya geldi.

Protesto düzenleyen gruptan Zülal Kalkandelen, görüşmede, Adalar'da düzenlenen çalıştaya davet edilmediklerini belirterek, çalıştayın subjektif olduğunu düşündüklerini söyledi.

Hayvan canının kendileri için her şeyden önce geldiğini belirten Kalkandelen, "Biliyorum bu bir gelenek olmuş, alışkanlık olmuş, kimisi için Ada'nın simgesi olmuş. Doğru. Ama biz de diyoruz ki bazı simgeler, bazı gelenekler, zaman içerisinde değiştirilmeli. Çünkü, toplumlar ancak böyle uygarlaşabilir. Siz, göreve geldiğinizde, herkes için çok daha yaşanabilir bir kent vadettiniz. Hepimizde bir umut yarattınız. 'Her şey daha iyi olacak.' dediniz. Biz, hayvanlar için de iyi olacağını düşündük. Çünkü siz, hayvan hakları taahhütnamesini de imzaladınız. 'Kaldıracağım.' dediniz." diye konuştu.

"Sizi tümüyle mutlu edemeyebilirim"

Aktivistlerin seçim öncesi kendilerine atlı faytonların kaldırılacağı yönünde söz verildiği iddialarına ilişkin İmamoğlu, "Ne söylediğimi bir daha dinleyin. 'Gelir gelmez kaldıracağım.' diyen karşı taraf ama ben, 'Gelir gelmez kaldıracağım.' demedim. Ben, orada yapılan işin yüzde 90'ının da yanlış olduğunu tespit etmiş birisiyim." ifadelerini kullandı.

"İsterseniz soğukta yatabilirsiniz"

Görüşmeye katılan aktivistlerden İlker İnmez, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, İmamoğlu ile görüşmelerinin sonunda ortak bir karara varamadıklarını belirterek, eyleme devam edeceklerini söyledi.

İmamoğlu'nun kendilerine faytonların yüzde 90'lık kısmının kaldırılacağını bildirdiğini ifade eden İnmez, "Biz de bunun üzerine bir ya da iki atın olması mühim değil. Burada bir at bile çalıştırılıyorsa, kırbaçlanıyorsa ve öldürülüyorsa bizim bunu kabul etmemiz mümkün değil. Biz bunu toptan bitirme yetkisinin İBB'de olduğunu biliyoruz. 'Bu konuda karara varmamış olabilirsiniz, eylemin amacı sizin karara varma sürecinizi hızlandırmak.' dedik. Ekrem Bey de 'O da sizin takdiriniz. İsterseniz soğukta yatabilirsiniz.' dedi. Maalesef bize böyle bir cümle kullandı." şeklinde konuştu.

 

yeniakit

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 236
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ