Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Kibir abidesi İmamoğlu'na 500 kişilik karşılama

CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, zabıta ve itfaiyeyi ziyaretti sırasında basına servis edilen fotoğraflar karşılama fotoğraflarının farklı olduğu iddia edildi.
Bu haber 2019-12-17 09:08:22 eklenmiş ve 152 kez görüntülenmiştir.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Edirnekapı'daki Zabıta Daire Başkanlığı'nı ziyareti sırasında sosyal medyada tepki çeken bir iddia ortaya atıldı.

Zabıta Daire Başkanı Engin Ulusoy tarafından karşılanan İmamoğlu, Zabıta Tören Mangasını selamlayıp, personelle tanıştı diye servis edilen bu fotoğraftan farklı olduğu iddia edildi.

Gazeteci Cengiz Alacayır ise sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı karşıla törenin basına servis edilenden farklı olduğunu iddia etti. Alacayır, "Basına bu sade fotoğrafı gönderip, 125'er kişilik 4 grup halinde seni selamlayan Zabıta kalabalığını gizlemen ve Zabıta Daire Bşk.'na'Bu kadar kalabalığa ne gerek vardı" fırçasını atman hiç de inandırıcı değildi! Zira; O şekilde karşılanmanı Zabıta D. Bşk.'na kurmayların söyledi!" dedi.

Yol göstererek, akıl vererek, zamana yayarak, günün sonunda o sistemi bir adalet terazisiyle yöneterek çözüme kavuşturmalıyız. Demiyorum ki size; ‘Bir günde, bir haftada, bir ayda toz duman edin ortalığı' Hayır. Vicdanımızı göstererek, ama bir sürece yayarak, makul, çok da uzatmadan, laçkalaştırmadan ve şeffaf, milletin de önüne koyarak…

Ekrem İmamoğlu'nun zabıta ziyaretinde yaptığı konuşmasında öne çıkanlar: 

*Toplumun vicdanını temsil eden bir belediye başkanı ya da belediyeci ne yapmak ister? Evet, gerçek mağdur insanlara bu tür alanları kullandırtmak ister. Kullandırtalım, ama orayı, birilerinin mafyacılık oynayacağı yerler haline getirtmeyeceğiz kardeşim. Bu kadar net. İstanbul'u, kimsenin işgal etmesine -ama bir meydanını ama bir sokağını ama bir otoparkını ama bir parkını-, müsaade etmeyeceğim.

*İstanbul, 1922'de işgalden kurtuldu. Ondan sonra hiçbir işgale, ama bireysel ama kurumsal ama işte birkaç kişinin organizasyonuna müsaade etmeyeceğiz. Bu konuda kararlı olacağız. Tümüyle de bu kararlılığımızı 16 milyon insanın vicdanına servis edeceğiz, göstereceğiz bu çalışmaları. Gizlimiz, saklımız yok.

 

nethaber

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ