Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Vatandaşın parklarını satarak İstanbul’u yönetemezsiniz

İstanbul Şile’de halka açık olan bir parkın satışının yapılmasına Şileli vatandaşlar karşı çıktı. Konuyla ilgili olarak Şile’den ihalenin yapılacağı İBB binasının önüne gelen grup adına konuşan Osman Hacıosmanoğlu, “Eğer siz belediye bütçesini vatandaşın parklarını satarak oluşturacaksanız bu şehri yönetemezsiniz.” dedi.
Bu haber 2019-12-05 09:10:57 eklenmiş ve 238 kez görüntülenmiştir.

Şile’deki 19 bin metrekarelik alana kurulu, tamamı bitmiş ve vatandaşın hizmetine 1 buçuk yıl önce açılmış olan parkın ihalesi dün gerçekleştirildi. Parkın ihalesinin yapılmasına İBB önüne Şile halkını temsilen gelen bir grup vatandaş karşı çıktı. Şile Belediye Başkanı’nın bu parkın imarına müsaade etmem sözlerine rağmen park İBB’nin iradesiyle satışa sunuldu. Şile halkını temsilen konuşan Osman Hacıosmanoğlu, parkın satılmaması için bütün yasal yollara başvuracaklarını belirtti.

BUGÜN ŞİLE’DE YARIN BAŞKA YERDE!

Parkın satışına karşı çıkmak için İBB önünde bulunduklarını belirten grup temsilcisi Osman Hacıosmanoğlu, “İstanbul’da yapılan parklar vatandaşın rahat nefes alabilmesi için açılmış, daha önceki yönetimler tarafından insanların kullanımına sunulmuş alanlar. Bu alanların ihale edilerek satılması demek İstanbul’un nefes alanlarının tükenmesi anlamına geliyor. Bugün Şile’deki park satılacak, yarın İstanbul’un diğer ilçelerindeki alanlar satılacak” ifadelerini kullandı.

PARKIN YERİNE OTEL YAPACAKLAR

Bir tane ağaç kesildiğinde sokaklara dökülen çevreci insanları Şile’ye davet eden Hacıosmanoğlu,”Bu parkın, ağaçların tahrip edilmesine müsaade etmesinler. İhale sonuçlandığı zaman park satılacak. Bu parkın yerine bir otel yapılmasının planlandığına dair söylentiler var. Biz vatandaş olarak bu konuda hassasız. Bu duyumları dikkate almak zorundayız.” şeklinde konuştu.

“YASAL YOLLARA BAŞVURACAĞIZ”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na seslenen Hacıosmanoğlu, “Biz asla ve kata elimizden geldiğince bütün yasal yolları kullanarak tarumar etmeye çalıştığınız bu yeşil alanları vatandaş olarak koruyacağız. 15 milyon insanın ikame ettiği, milyonlarca turistin geldiği ve bu kadar getirisi yüksek olan bu şehri yönetmek için eğer parkları satarak bütçe oluşturacaksanız, siz bu şehri yönetemezsiniz. İstanbul’un imarından sorumlu olan diğer yetkililer de müsaade ediyorsa, biz vatandaş olarak sesimizin çıktığınca bağırmaya devam edeceğiz. Yasal yollardan yürümeye devam edeceğiz” dedi.

 

Dirilişpostası

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ