Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Bağdadi'nin ablası yakalandı

İdlib'te öldürülen DEAŞ terör örgütünün lideri Ebubekir el Bağdadi'nin ablası Rasmiya Awad'ın Türkiye’nin dün akşam saatlerinde düzenlediği operasyon sonucu yakalandı. Awad'ın ilk görüntüsü de ortaya çıktı.
Bu haber 2019-11-05 08:59:13 eklenmiş ve 221 kez görüntülenmiştir.

Haber ajansı AP'ye bilgi veren bir Türk istihbarat yetkilisi, 65 yaşındaki kadının örgüt üyesi olduğundan şüphelenildiğini söyledi. Rasmiya Awad'ın, Fırat Kalkanı Harekâtı bölgesi içinde kalan Azez'de kocası, gelini ve 5 çocuğuyla birlikte bir konteynerin içinde yakalandığı belirtildi.

Haberde yakalanan yetişkin zanlıların sorgularının devam ettiği kaydedildi.

Fahrettin Altun: Bir başka başarı örneği

İletişim Başkanı Fahrettin Altun Twitter'dan attığı mesajda Awad'ın yakalanmasının Türkiye'nin DEAŞ'la mücadeledeki kararlılığının ispatı olduğunu söyledi.

Altun mesajında, "Türkiye'nin, ideolojisine ve kökenine bakmaksızın terörle mücadelesi hız kesmeden devam ediyor. Bağdadi'nin kız kardeşinin yakalanması, terörle mücadele operasyonlarının başarısına bir başka örnek. Türkiye'nin DEAŞ'la mücadele konusundaki kararlılığına gölge düşürmek için yoğun kara propaganda yapılıyor. Bizimle aynı görüşteki partnerlerimizle terörle mücadele alanında sürdürdüğümüz işbirliği hiç bir zaman sorgulanamaz" ifadelerini kullandı.

 

 

yeniakit

ETİKETLER :
Diğer 3 SAYFA HABERLERİ haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ