Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Aynı heyecanla hedefe yürüyoruz

3 Kasım 2002’de iktidara gelen AK Parti, yönetimde kesintisiz 17 yılı tamamladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya mesajında, “Her şey Türkiye için diyerek çıktığımız yolda, millete hizmette 17 yılı geride bıraktık. Bugün de aynı heyecan ve inançla 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize yürümeye devam edeceğiz. Hep birlikte nice yıllara, nice zaferlere!” dedi.
Bu haber 2019-11-04 08:38:27 eklenmiş ve 215 kez görüntülenmiştir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ‘Erdemliler Hareketi’ ile 2001 yılında siyasete giren AK Parti, iktidarda 17’nci yılını kutluyor. Yönetimde kesintisiz 17 yılı tamamlayan AK Parti, bu süreçte yaşanan tüm seçimlere damga vurdu. Milletin son sözü söylediği 17 yıldaki tüm seçimlerden AK Parti zaferle ayrıldı. Türkiye’de değişimin, dönüşümün ve reformların adresi olan AK Parti, vesayet odaklarına son verdi. AK Parti iktidarı aynı zamanda başta savunma sanayi olmak üzere milli ve yerli üretimde de büyük adımlara imza attı. İki cumhurbaşkanı, 4 başbakan çıkaran AK Parti döneminde Türkiye, birçok başarılı projeye imza attı. İşte AK Parti döneminde hayata geçen bazı başarılı projeler ve çalışmalar:


  • YERLİ VE MİLLİ ÜRETİM: Savunma sanayisinin millileştirilmesi yönünde büyük adımlar atılırken, bu kapsamda milli savaş gemisi, Atak helikopteri, modern piyade tüfeği, milli tank Altay, yerli İHA ve SİHA’lar üretildi.
  • DEV PROJELER: Bu dönemde Marmaray, Avrasya Tüneli, İstanbul Havalimanı hizmete açıldı. olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü yapıldı.
  • YARGIDA DEVRİM: Devlet Güvenlik Mahkemeleri ve özel yetkili mahkemeler kaldırıldı. Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuru hakkı getirildi.
  • SAĞLIKTA BÜYÜK DÖNÜŞÜM: Şehir hastaneleri kuruldu. Aile hekimliği uygulaması başlatıldı. Randevulu sisteme geçildi, hastanelerdeki kuyruklar son buldu. Türkiye modern hastanelere kavuştu.
  • GÜÇLÜ DIŞ POLİTİKA: Türkiye dış politikada bölgesinde ve dünyada söz sahibi ülke haline geldi. G20, Karadeniz Ekonomik İşbirliği, Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi gibi birçok uluslararası kuruluşlarda dönem başkanlığı yaptı.
  • SINIR ÖTESİ HAREKATLAR:
  • Fırat Kalkanı , Zeytin Dalı ve en son Barış Pınarı operasyonları gerçekleştirildi

 

 

 

 

 

 

Aynı heyecanla 2071 hedefine

 

 

 

 
 
 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin iktidara gelişinin 17’nci yılı nedeniyle bir paylaşım yaptı. Erdoğan, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, “’Her şey Türkiye için’ diyerek çıktığımız yolda, millete hizmette 17 yılı geride bıraktık. Bugün de aynı heyecan ve inançla 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize yürümeye devam edeceğiz. Hep birlikte nice yıllara, nice zaferlere! AK Parti” ifadelerine yer verdi. 

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ