Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

DEAŞ bitti yeni proje örgüt ne olacak?

ABD Başkanı Donald Trump, terör örgütü DEAŞ elebaşı Bağdadi’nin dün gece gerçekleşen operasyonla öldürüldüğünü açıkladı. Trump daha önce yaptığı bir açıklamada DEAŞ’ı Obama ve ekibinin kurduğunu ifade etmişti. Bağdadi’nin öldürülmesi sonrası "DEAŞ’ın kullanım süresinin bittiğinin göstergesidir" yorumları yapıldı. Bu gelişmelerin ardından "yeni proje terör örgütü kim ve nasıl olacak?" sorusu gündem oldu.
Bu haber 2019-10-28 09:18:22 eklenmiş ve 180 kez görüntülenmiştir.

ABD'nin, terör örgütü DEAŞ'ın elebaşı Ebubekir el-Bağdadi'yi İdlib'de öldürdüğü operasyonda ABD birlikleri geceyarısı helikopterle indirme yaparak yaklaşık 4 saat süren çatışmaya girdi. Yakalanacağını anlayan Bağdadi'nin kendisini patlattığı açıklandı.

 

Yeni proje örgüt kim ve nasıl olacak?

ABD'nin bir bölgeyi karıştırmak ve daha sonra oraya müdahalede bulunmak için uyguladığı senaryonun son örneği terör örgütü DEAŞ'tı. DEAŞ'la mücadele eder gibi görünen derin Amerika, bir başka terör örgütü YPG'nin önünü açtı. YPG'li teröristleri silahlandırarak 'DEAŞ'la mücadele' adı altında meşruiyet sağlamaya çalıştı.

 

DEAŞ'ı ABD'nin kurduğunu da Başkan Trump resmen açıklamıştı. Bir konuşmasında Trump, "DEAŞ'ı Obama kurdu. DEAŞ'ın kurucusu o. Ve şunu da söylemeliyim, yardımcılığını da ezik Hillary Clinton yaptı" şeklinde konuşmuştu.

 

 

yeniakit

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ