Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

10 teröriste bedel

İçişleri Bakanlığınca görevden alınan ve Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen terör soruşturması kapsamında Nöbetçi 3. Sulh Ceza Hakimliğince “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçlamasıyla 22 Ekim’de tutuklanan HDP’li Kocaköy Belediye Başkanı Rojda Nazlıer’i, teslim olan bir PKK’lı açığa çıkarttı.
Bu haber 2019-10-26 09:36:17 eklenmiş ve 206 kez görüntülenmiştir.

Nazlıer’in tutuklanmasına ilişkin, “Zerdeşt” kod adlı E.T.’nin ifadesinin olduğu ortaya çıktı.

 

EVİNİ AÇMIŞ

Fotoğrafından teşhis ettiği Nazlıer’in teröristlerin milisliğini yaptığını anlatan E.T.’nin ifadesi şöyle: “Kış sığınağından çıktıktan sonra silahlı ve üzerimizde terörist kıyafetiyle 6 örgüt üyesiyle milis olan Nazlier’in evine gittik. Nazlıer, kapıyı açtığında bizi çok güzel bir şekilde karşıladı. İlk kez görmüştüm ancak diğer örgüt üyelerinden ismini daha önce duymuştum. Nazlier’in evi bölgede bulunan örgüt üyelerinin buluşma evi olarak kullanılıyordu. Kendisi örgüte son derece gönülden bağlıdır. Teröristler bu milise çok değer verir. Kendisi bu bölgenin en azılı ve tehlikeli milisidir. Bu milis, bana göre 10 teröristten daha etkilidir. Evinin yerini biliyorum, bizzat yer göstermesi de yapabilirim.”

Nazlıer’e isnat edilen suçlamalar arasında belediye başkanlarının katılımıyla HDP İl Başkanlığında gerçekleştirilen etkinlikte teröristler için saygı duruşunda bulunulduğu, örgütün sözde “marşına” eşlik ettiği ve bir teröristin taziyesine katıldığı da yer alıyor.

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ