Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Türkiye-Rusya yakınlaşması tüm dengeleri değiştirecek

Fransız diplomat, Soçi'de varılan Suriye mutabakatıyla ilgili olacak çarpıcı bir değerlendirmede bulundu. Fransız diplomat, Türkiye'nin Rusya ile yakınlaşmasının uluslararası güç dengesinde değişime neden olacağını belirterek AB'nin jeopolitik stratejisini yeniden değerlendirmesi gerektiğini söyledi.
Bu haber 2019-10-25 09:32:09 eklenmiş ve 172 kez görüntülenmiştir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin’in Soçi’de görüşerek Suriye konusunda mutabakata varmasının yankıları sürüyor. Rusya’da gerçekleştirilen iki liderin tarihi görüşmesini dünya yakından takip etti. Soçi’de kabul edilen mutabakatın Suriye’nin kuzeyinde uygulanmaya başlamasıyla birçok ülkeden yorumların gelmesine neden oluyor. Bu bağlamda Fransız bir diplomat Türkiye ve Rusya’nın kabul ettiği Suriye mutabakatıyla ilgili dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

TÜRK-RUS YAKINLAŞMASI TÜM DENGELERİ DEĞİŞTİRECEK

Bloomberg’e konuşan Fransız diplomat, Türkiye’nin Rusya’ya yakınlaşmasının uluslararası güç dengesinde değişime neden olacağını söyleyerek Avrupa Birliği’ne çağrıda bulundu.

Fransız diplomat, Türkiye’nin, Rusya ile yakınlaşmasının, uluslararası güç dengesinde Avrupa’yı jeopolitik stratejisini yeniden değerlendirmeye zorlayacak bir değişime neden olabileceğini söyledi.

 

haber7

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ