Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Peki sizin derdiniz ne?

Avrupalı liderler, ‘mülteci gönderme’ diye neredeyse Türkiye’ye yalvarıyorlar. Türkiye’nin mültecilere yer açmak için yaptığı harekata ise karşı çıkıyorlar
Bu haber 2019-10-17 09:17:44 eklenmiş ve 173 kez görüntülenmiştir.

Avrupa ülkelerinin liderleri, Türkiye'nin Barış Pınarı Operasyonu'na karşı çıkıyor. Günlerden beri Türkiye'ye dönük her türlü eleştiriyi yapan Avrupa Birliği (AB) ülkeleri, bir türlü ne istediğine karar veremedi. Ne Merkel'in Almanyası, ne Macron'un Fransası, ne Kurz'un Avusturyası, ne Rutte'nin Hollandası, Türkiye'nin terörle mücadelesine destek veriyor.NİYE DESTEKLEMİYORSUNUZ?
Mülteciler gelmesin istiyorsunuz. Türkiye buna makul bir yol gösteriyor. Türkiye, "Güvenli bölge oluşturalım. Mültecileri oraya yerleştirelim" diyor. Buna da karşı çıkıyorsunuz. Türkiye güvenli bölge için adım atar atmaz ise yaygarayı basıyorsunuz. Halbuki bu operasyonu en çok sizin sonuna kadar desteklemeniz gerekiyor.


HANİ BİZ DOSTTUK?
Çünkü Avrupa ülkeleri olarak sizler bu operasyona destek çıkmazsanız, Türkiye'nin sınır güvenliği gibi AB'nin de sınır güvenliği tehlikeye düşmüş olacak. Ancak AB, NATO müttefiki Türkiye'ye destek vermek yerine, tehdit etmeyi tercih ediyor. Türkiye'nin "dost" ve "müttefik" olarak bildiği Almanya'da siyasiler Türkiye'ye yaptırım talebinde birbiriyle yarışıyor.

YAPTIRIM YANLIŞ OLUR
Hardt, "Bir NATO üyesi olan Türkiye'ye karşı yaptırımlar zararlı olur. NATO'nun güneydoğu kanadında güçlü ve sağlam bir Türkiye'ye ihtiyacımız var" dedi. Hardt, "Askeri operasyonu eleştirmek farklı, Türkiye'yi zayıflatacak önlemler almak farklı şeyler" dedi ve yaptırımın kesinlikle yanlış olacağını dile getirdi.sabah

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ